Clonakilty Otelleri Ara

En uygun Clonakilty otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Clonakilty otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Clonakilty Hakkında

Zaman zaman Clon olarak kısaltılarak söylenen Clonakilty, County Cork İrlanda’da bir kasabadır. West Cork’un en turistik kasabası olan Clonakilty, 2017 yılında İrlanda Mimarlar Enstitüsü tarafından "Avrupa’nın En iyi Kasabası" seçilmiştir. Canlı bir kasaba olan Clonakilty; güzel plajları, doğası, su sporları ve zengin tarihiyle herkese yönelik aktiviteler sunar.

Clonakilty'ye sadece birkaç kilometre uzaklıktaki Inchydoney Adası'ndaki mavi Bayraklı plaj; sadece West Cork'taki en aile dostu plajlardan biri olarak değil, aynı zamanda en güzellerinden biri olarak da bilinir. Kum tepecikleri ve mükemmel sörf koşullarına sahip uçsuz bucaksız sahilde ailecek iyi zaman geçirebilirsiniz.

İrlandalı devrimci, asker ve politikacı  Michael Collins’in yaşamına tanıklık etmek ve hikayesini dinlemek için Michael Collins Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz; ancak önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Fernhill Evi ve Bahçeleri rahatlamak, doğada sakin zaman geçirmek ve çok çeşitli bahçe düzenlemeleri arasında yürüyüş için tercih edilebilir.

Clonakilty'nin en yeni cazibe merkezilerinden biri olan Clonakilty Park Macera Merkezi; gerili ipler üzerinde hava trekkingi, tırmanma kulesi, zip line gibi bir dizi heyecan verici aktivite sunar. Her yaşa uygun aktivitelerin olduğu merkezde çocuklarınızla birlikte heyecan dolu bir macera yaşayabilirsiniz.

Clonakilty’nin yerel mutfağını anlamak ve en doğru yerde deneyimlemek için, Cuma pazarını mutlaka gezmelisiniz. Yerel ve organik çiftçilerin ürünleri, peynirciler, denizcilerin getirdiği taze balıklar, unlu mamüller ve her tezgahtan gelen ayrı bir koku ile gezerken bile doyabilirsiniz. Pazarın ikram kültürü sayesinde gerçekten doymanız da mümkün.

Clonakilty’ye seyahat için en uygun zaman Haziran ve Ekim ayları arasındaki dönemdir. Bu dönemde şehirde düzenlenen bir festivale denk gelmeniz de çok büyük bir olasılık.