Clifden Otelleri Ara

En uygun Clifden otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Clifden otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Clifden Hakkında

İrlanda’nın batısında Kuzey Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan Clifden, Owenglin Nehri deltasında yer alır. Geçmiş dönemde balıkçılık ve tarıma dayalı olan şehir ekonomisi günümüzde ağırlıklı olarak hizmet sektörünün elinde bulunur.

Clifden, İrlanda’nın Connemara Bölgesi’nin en büyük ve önemli şehri kabul edildiğinden bu yöreye gelen turistler için ilgi çekici bir destinasyon. Sky Road müthiş okyanus manzarası ve etkileyici gün batımı ile harika bir yürüyüş yolu. Doğayla bütünleşeceğiniz bu yola giderken fotoğraf makinenizi unutmamalısınız. Doğaseverler için kaçırılmayacak bir lokasyon da şehir merkezinin yaklaşık 14 km dışında bulunan Connemara Ulusal Parkı. Clifden Kalesi kentte mutlaka görülmesi gereken noktalardan. Connemara Herritage and History Center meraklı ve araştırmacı kişiler için görülmeye değer müzelerden.

Golf, tüplü dalış, balıkçılık, trekking ve tırmanış Clifden’de yapabileceğiniz aktivitelerden bazıları. Özellikle sahilde yapılan at ve midilli sürüşleri de kentte oldukça popüler.

Clifden nemli ılıman bir iklime sahip. Tüm yıl sıcaklık değeri 5 ile 18 derece arasında ölçülüyor. Nisan, mayıs ve haziran aylarında nispeten azalmakla birlikte tüm yıl boyunca yağmur görülüyor.