Çınarcık Otelleri Ara

En uygun Çınarcık otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çınarcık otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çınarcık Hakkında

Bursa’ya 83 km, Yalova il merkezine 17 km ve İstanbul’a da 172 km uzaklıkta bulunan Çınarcık, yüz ölçümü bakımından Yalova’nın en büyük ilçesi olma özelliğini taşıyor. Bilhassa yaz aylarında inanılmaz kalabalıklaşan Çınarcık’ta bahar aylarının daha sakin geçtiğini söylemek mümkün. Marmara Bölgesi’ndeki en bütçe dostu tatil yerlerinden biri olan Çınarcık, 4 ve 5 yıldızlı lüks otelleri ve tatil köyleri ile de ziyaretçilerini fazlasıyla memnun ediyor. Tarihi milattan önceki yıllara kadar uzanan ve günümüze dek pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Çınarcık’taki tarihi mekanlar ile seyahatinize başlayabilirsiniz.

Rum Dönemi’nde adı “Kio” olan ve kelime olarak “temiz havası olan şehir” anlamına gelen Çınarcık’ta yaz aylarında en çok ziyaretçi çeken yer ise kuşkusuz lunapark oluyor. Bunun yanı sıra her hafta perşembe günü kurulan semt pazarı da kesinlikle görülmeye değer. Bu pazardan ev yapımı organik ürünler ve el işi hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Halk arasında “Marmara’nın incisi” olarak adlandırılan Çınarcık’ı ilkbaharda veya yazın ziyaret ederseniz denize girme ve özel plajlarında güneşlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Sadece deniz, kum, güneş değil, aynı zamanda trekking ve diğer doğa sporları ile ilgilenenlerin de uğrak noktalarından biri olan Çınarcık’ın özellikle Esenköy Çaldere ve Karlık Parkuru’nu mutlaka görmenizi ve en az yarım gününüzü burada geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Eski adı Katirlı olan ve tipik Rum köylerinin özelliklerini taşıyan bu bölgede doğa ile iç içe keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çınarcık’ın dikkat çeken yerlerinden bir diğeri olan Erikli Şelalesi ise Teşvikiye beldesinde konumlanıyor. Kayın ve ıhlamur ağaçlarının baş döndürücü kokusu eşliğinde dilerseniz piknik yapabilir, dilerseniz de şelale çevresini yürüyerek turlayabilirsiniz.

İstanbul’dan ve diğer komşu illerden özel araçla ulaşımın oldukça kolay olduğu Çınarcık’a İstanbul üzerinden deniz yolu ile ulaşmak da mümkün. Yalova il merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile Çınarcık’a ulaşmak ise ortalama 20-25 dakika sürüyor. Yazlık evlerin, apart otelleri, villa tipi evlerin, dört ve beş yıldızlı konaklama tesisleri ile butik otellerin yoğunlukta olduğu Yalova Çınarcık’ta bu yaz tatil yapma gibi bir düşünceniz varsa eğer konaklama tesislerini şimdiden araştırmanızda fayda var.