Cihangir Otelleri Ara

En uygun Cihangir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cihangir otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cihangir Hakkında

İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde yer alan Cihangir semti, hem şehrin en ünlü yeme içme ve eğlence mekanlarından bazılarına ev sahipliği yapması hem de kolay ulaşılabilir olması nedeniyle pek çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor. Adını, Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlundan olan Cihangir, yılın her dönemi ve günün her saati kalabalık, canlı ve hareketli bir semt. Aynı adı taşıyan ve tarihi Osmanlı dönemine kadar uzanan cami ile mutlaka görülmeye değer bahçesi kuşkusuz Cihangir turunuzun unutulmaz duraklarından olacak. Sadece eğlence değil, aynı zamanda iş dünyasının da merkezi bölgelerinden biri olan Cihangir’in genelinde şehir oteli konseptine sahip konaklama tesisleri bulunuyor.

Her sokağında farklı bir sürprizle karşılaşacağınız Cihangir semti, genellikle halk arasında entelektüel sohbetlerin baş mekanı olarak adlandırılıyor. Böyle söylenmesinin temel sebebi ise Cihangir’de hizmet veren yeme içme ve eğlence mekanlarının daha farklı konseptlere sahip olması. Taksim Meydanı’nı Cihangir’e bağlayan meşhur Sıraselviler Caddesi boyunca çeşitli alışveriş dükkanları, ilginç konseptli kafeler ve dış cephesi ile dikkat çeken evlere denk gelmeniz olası.

İstanbul’un ilk sineması olma unvanını taşıyan Majik’i de sınırları içerisinde barındıran Cihangir’e yolunuz düşerse eğer Belçika Konsolosluğu’nun karşısında konumlanan Meşelik Sokak’a da mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Meşelik Sokak’ta yer alan Eseyan Ermeni Lisesi ile Zapion Rum Kız Lisesi’ni fotoğraflamadan Cihangir turunuzu sonlandırmamalısınız. Sıraselviler Caddesi’nden sonra karşınıza çıkacak olan Defterdar Yokuşu’nda dikkatinizi çekecek ilk yapı ise görkemli Firuz Ağa Camii olacak. Dış cephesinin yeşil-beyaz olarak tasarlandığı bu caminin inşa tarihi ise 1491 tarihine kadar uzanıyor. Cami her ne kadar 1823 senesindeki büyük yangından etkilenmiş olsa da halen ilk günkü gibi duran bölümleri de mevcut. Dünya mutfaklarından en seçkin lezzetleri tatmak üzere Cafe Smyrna’nın yolunu tutabilir ya da Doğu, Hint ve Tayland mutfaklarına özgü lezzetler sunan Kahvedan’a gidebilirsiniz. Ayrıca ilginç konsepti ile hemen gözünüze ilişecek olan Savoy Pastanesi’nde kahvaltı yapabilir, ardından ünlü oyuncu Bergüzar Korel’in sahibi olduğu Not Just Coffe’de kahve eşliğinde leziz kurabiyelerin tadına bakabilirsiniz.