Cibuti Otelleri Ara

En uygun Cibuti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cibuti otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cibuti Hakkında

Uzun yıllar Fransız sömürgesi olan Cibuti, küçük bir Doğu Afrika ülkesi. Cibuti'de ülke topraklarının bir kısmında Amerikan ve Fransız üslerinin bulunduğu biliniyor..Dünyanın en fakir ülkerinin bulunduğu Afrika kıtasına giden yardımların geçiş güzergâhında bulunan Cibuti, ekonomisini bu yardımlarla ayakta tutmaya çalışıyor.

Ülkede Somalililer, Afarlar ve Araplar bir arada yaşıyorlar. Kızıldeniz’e kıyısı bulunan ülkeyi Arap Yarımadası’ndan Babül Mendep Boğazı ayırıyor. Bir başka stratejik bölge olan Aden Körfezi’ne de kıyısı bulunan Cibuti’nin kuzeyinde Eritre, batısında Etiyopya, güneyinde Somali var. Sıcak ve kurak bir iklimin yaşandığı ülkede, yıl boyunca ortalama 32 derece sıcaklık görülüyor. Az yağış alan topraklarda kuraklık ve buna bağlı yaşanan doğal afetler nedeniyle çok sayıda can kaybı yaşanıyor.

Ülke ile aynı ismi taşıyan başkent Cibuti, Kızıldeniz’in kıyısında yer alan ve ülkenin tüm ticaretinin yönetildiği merkez olarak biliniyor. Turistik plajlar ve yat limanının da bulunduğu şehirde turistler için su sporları ve dalış etkinlikleri düzenleniyor. Mercan kayalıklarıyla hayranlık uyandıran Obok şehri, Cibuti’nin diğer önemli merkezi. Kısıtlı imkânları ve zor hayat koşulları nedeniyle çok fazla sosyal etkinliğin bulunmadığı Cibuti’de her yıl 27 haziranda kutlanan Bağımsızlık Günü ülke insanlarının bir arada bulunduğu ve mutlu olduğu ender anlardan biri. Tüm bu zor koşullara rağmen ülkenin hemen her sokağında bocce oynayanları görebilir ve onlara katılarak eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Cibuti’de keçi, koyun ve deve etiyle yapılan yemekler ülke mutfağının temelini oluşturuyor. Kızıldeniz’in muhteşem sularından masalara servis edilen deniz ürünlerini ve harika tropikal meyveleri tadabileceğiniz Cibuti, farklı lezzetlerin merkezi.

Bu küçük ama değerli ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin öncelikle vize işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Enuygun.com'dan Cibuti için en ekonomik uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Cibuti Semtleri