Cesky Krumlov Otelleri Ara

En uygun Cesky Krumlov otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cesky Krumlov otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cesky Krumlov Hakkında

Cesky  Krumlov, Çek Cumhuriyeti'nde, Güney Bohemya Bölgesi’nde yer alan bir kasaba. Cesky Krumlov Kalesi ile ünlü olan şehir, Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti, Prag’ın 174 km güneyindedir.
Avrupa’da ki en fotojenik kasabalardan biri olan Cesky Krumlov, Vltava Nehri’nin üzerinde etkileyici kale manzarası, eski şehri meydanı, sokaklarında Rönesans ve Barok mimarisi yapıları ile 1992 yılından beri Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunuyor.
750 yıllık tarihi ile ünlü kasabanın, Unesco Miras Listesi’nde yer almasının sebebi ise Krumlov’un tarihi kadar eski ve karmaşık mimariye sahip binalara sahip olması. Kasabada mutlaka görülmesi gereken yapıların başında, meşhur  Cesky Krumlov Kalesi, Rönesans Dönemi’nden kalma altı katlı şato kulesi yer alıyor.  Eski Arnavut kaldırımlarının labirentinde kaybolmak da kasabanın eğlenceli özelliklerinden biri olarak sayılıyor.
Kasaba baştan sona yürüyerek 20 dakika gibi kısa bir sürede gezilebiliyor. Eşsiz mimarisi ve tarihinin yanı sıra canlı atmosferi, barları ve nehir kenarı piknik alanları ile Cesky Krumlov özellikle sırt çantası ile gezen turistlerin ilgisini çeken yerlerin başında geliyor.
Cesky Krumlov’a Prag ve diğer komşu şehirlerden toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşılabilir. Bu yol en hızlı ve ucuz ulaşım yolarından biri.