Çerkezköy Otelleri Ara

En uygun Çerkezköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çerkezköy otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çerkezköy Hakkında

Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy, özellikle 1970’li yıllardan itibaren açılan sanayi kuruluşları ile gelişerek büyüyen bir ilçe. Önceleri ‘’Türbedere’’ olarak bilinen ilçenin bu adı almasının nedeni ise eski bir türbeye ev sahipliği yapması. Nüfusu 150 bine yaklaşan ilçede sınırlı da olsa tarım yapılıyor. Ancak özellikle İstanbul’a yakın konumu sayesinde Çerkezköy ticaret ve sanayisiyle öne çıkan yerleşimlerden. Saray ve Çorlu gibi bölgedeki diğer ilçelere komşu olan Çerkezköy’ün Tekirdağ’a uzaklığı yaklaşık 60 kilometre. İstanbul’a ise 110 kilometre mesafedeki ilçeye şehirden yola çıktığınızda ortalama 2 saate ulaşabilirsiniz. İstanbul Esenler Otogarı’ndan hareket eden otobüsleri kullanarak ilçe merkezine gelebilirsiniz.

Gazi Mustafa Kemal Paşa, Yıldırım Beyazıt, Fatih, İstasyon ve Fevzi Paşa gibi mahallelerden meydana gelen ilçede Trakya iklimi etkili. Bölgede sıcaklıklar büyük oranda mevsimlere bağlı olarak değişiyor. Kış aylarında ortalama 10 santigrat derece iken yazın Çerkezköy’de hava sıcaklığı yine ortalama olarak 28 derece civarında.  

İlçe merkezinde görülebilecek yerlerin sayısı oldukça sınırlı. Buna karşın Çerkezköy’ün çevresi özellikle doğal güzellikler anlamında tam bir hazine denebilir. Çamlıköy, Kıyıköy veya Istranca ormanlarına ilçe merkezinden yarım saatten az bir sürede ulaşabilirsiniz. Çerkezköy’de yakın komşusu İstanbul’un aksine canlı bir gece hayatından söz etmek pek mümkün değil. Daha çok burada yaşayan gençler tarafından tercih edilen kafelerde lezzetli kahve çeşitlerini yudumlayabilirsiniz. İlçedeki Tekirdağ otelleri genellikle 3 ve 4 yıldızlı tesislerden meydana geliyor. Çerkezköy otellerinde ayrıca SPA, sauna, Türk hamamı ve toplantı odası gibi bölümler bulunuyor. Otellerin toplantı odaları ve restoranları konferanslar, seminerler ve iş yemekleri için sıklıkla tercih ediliyor.