Celaya Otelleri Ara

En uygun Celaya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Celaya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Celaya Hakkında

Meksika’nın Guanajuato bölgesinde bulunan Celaya şehri, bölgenin üçüncü popüler şehri olma özelliğini taşıyor. 2005 verilerine göre yaklaşık 310 bin kişilik bir nüfusun yaşadığı şehir coğrafi konumu olarak ortada yer almakla birlikte, San Miguel Octopan, Rincon de Tamayo ve San Juan la Vega gibi birçok küçük kırsal kesimi de içinde barındırıyor. Şehir, süt şekerinin bir türü olan cajetanın zanaatkarlar tarafından üretilmesi ile tanınıyor.

Şehirdeki Celaya Havaalanı’ndan Santiego de Queretero’ya 2007’den itibaren uçuşlar bulunup, buradan ise diğer ülkelere gidilebiliyor. Ayrıca şehir boyunca Meksika Federal Otoyolu olarak bilinen Pan American Otoyolu mevcut. Tarihte Tarascanlar ile Chichimecaslar arasında bir sınır bölgesi olan Celaya şehrinin simgesi, 1908’den beri şehir merkezine su kaynağı olan Ball of Water adındaki su kulesi. Eğitime önem verilen şehirde Universidad de Itesba ve Universidad Latina de Mexico gibi çok sayıda üniversite bulunuyor.

Şehrin bir de 1950’li yıllardan beri varlığını sürdüren Celaya Club adında futbol takımı var. Bölgede yıl boyunca sıcak iklim görülmekle birlikte, sıcaklık ortalaması yaz aylarında yaklaşık 30 derece olurken, kış aylarında ise yaklaşık 24 derece olarak görülüyor. Yılın Haziran ile Eylül ayları arasında ise yağış miktarı artıyor.