Çaykara Otelleri Ara

En uygun Çaykara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çaykara otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çaykara Hakkında

Trabzon il merkezine yaklaşık 75 km uzaklıkta konumlanan Çaykara, Türkiye’nin en bakir doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan yerlerden biri. Yemyeşil ormanları ve tertemiz havası ile bir gelenin bir daha dönmek istemediği Çaykara aynı zamanda termal kaynakları ile de ön plana çıkıyor. Her bütçeye uygun termal otellerin ve doğayla iç içe konaklama tesislerinin olduğu Çaykara’yı yaz-kış ziyaret edebilirsiniz. Bizans, Roma, Pontus ve daha pek çok medeniyete kucak açmış olan Çaykara’daki tarihi yapıları ve mimarileri bir bir fotoğraflayabilir, arda kalan zamanınızda yemyeşil doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bol bol enerji depolamak için harika bir atmosfer sunan Çaykara otelleri ile sınırsız hizmet almanız mümkün.

Tarihinin Antik Çağ dönemine kadar uzandığı Çaykara 1925 senesine kadar Trabzon’un Of ilçesine bağlı bir köy idi. 1947 yılında il statüsü kazanan Çaykara günümüzde en çok da doğa tatilcilerinin en uğrak noktalarından biri oluyor. Yılın belli dönemlerinde yayla şenliklerinin de gerçekleştiği Çaykara’da konaklama gibi bir düşünceniz varsa eğer gezi planınıza günübirlik Uzungöl seyahatini de dahil edebilirsiniz. Bir diğer seçenek de Uzungöl mevkiindeki motel ve pansiyonlar arasından seçim yapmak. Doğa sporlarına ayrı bir ilginiz varsa şayet Çaykara sizin için en doğru seçim olacaktır.

Çaykara Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Temmuz 546,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.