Çavuşin Otelleri Ara

En uygun Çavuşin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çavuşin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çavuşin Hakkında

Kapadokya coğrafyasının genellikle geri planda kalan hazinesi olarak da anılan Çavuşin, Avanos’a bağlı küçük bir yerleşim. Vaftizci Yahya’nın adına inşa ettirilen ve bölgenin en eski ibadethaneleri arasında yer alan kilisesiyle ziyaretçileri çeken Çavuşin’e Avanos’tan yaklaşık 5 dakika içinde ulaşılabiliyor. Tarihi köye hava yoluyla seyahat için ise Nevşehir veya Kayseri’de bulunan havalimanlarını tercih edebilirsiniz.  

Hristiyanlık inancı açısından son derece önemli bir yeri olan Çavuşin ve civarında pek çok eski kaya kilisesi mevcut. Üstelik tarihi köy doğa yürüyüşünü sevenler için de adeta cennet niteliğinde. Çavuşin’den başlayarak peri bacaları ile çevrelenen bu eşsiz coğrafyada unutulmaz bir gezintiye çıkabilirsiniz. 

Ziyaretçilere şaşırtıcı deneyimler sunan Çavuşin otelleri hem kendi başına gezen maceracılar hem de aileler için ideal seçenekler vaat ediyor. Bölgede dilerseniz mağara otellerde kalarak çok daha farklı bir atmosferi yaşama şansı bulabilirsiniz. Suit oda alternatifleri de bulunan Çavuşin tesislerinde jakuzi, düz ekran televizyon, özel banyo ve kablosuz internet gibi olanaklardan yararlanmak mümkün. Çavuşin'de bulunan Avanos otelleri tercih edildiğinde odanızdan görünen muazzam Kapadokya manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. 

Çavuşin’in barındırdığı binlerce yıllık tarihi neredeyse attığınız her adımda rahatlıkla hissedeceksiniz. Eski Köy içinde bulunan Vaftizci Yahya Kilisesi, Çavuşin Kilisesi ve diğer tarihi yapılar sayesinde bölgeye yapılan geziler çok daha ilgi çekici hale geliyor. 

Peri bacalarının hayran bırakan manzarasını seyretmek için gelebileceğiniz bir diğer nokta ise Güllüdere Vadisi. Neredeyse 4 kilometrelik alana yayılan vadide gezerken son derece mistik atmosferleri ile dikkati çeken eski manastır ve kiliseleri keşfedebilirsiniz. Özellikle geçmiş yüzyıllardan kalan Ayvalı Kilise ile Üç Haçlı Kilise gibi yapılar burada hayli ilgiye değer. Görkemli tavan oymalarının yanı sıra duvar resimleriyle de gezginlere görsel şölen yaşatan kiliseleri gördükten sonra gün batımı manzarasıyla ünlü Kızılçukur Vadisi’nin yolunu tutabilirsiniz. Üstelik vadinin etrafında Kolonlu Kilise, Üzümlü Kilise ve Meryem Ana Kilisesi gibi ziyarete değer noktalar da mevcut.  

Çavuşin çevresinde seramik işleme sanatının son derece gelişmiş örneklerine rastlamak mümkün. Bu sayede dilerseniz hediye alışverişi sırasında göz alıcı renkleriyle öne çıkan seramik parçaları tercih edebilirsiniz. Hatta Kapadokya’nın neredeyse her noktasında karşınıza çıkacak atölyelerde ev aksesuarlarınızı kendi ellerinizle üretmenin keyfine varmanız mümkün. 

Bölgeyi kuş bakışı seyretmek ve peri bacalarını panoramik olarak görmek istediğinizde ise Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi, Ortahisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi gibi yerlerin bu anlamda son derece popüler olduğunu unutmayın.

Çavuşin Galeri