Cascais Otelleri Ara

En uygun Cascais otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cascais otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cascais Hakkında

Portekiz’in popüler yerlerinden olan Cascais, başkent Lizbon’a 30 kilometre uzaklıkta bulunan bir sayfiye şehri. Yüzyıllar önce küçük bir balıkçı köyü olan kentin geçmiş tarihi ise Endülüs dönemine kadar uzanıyor. 1153 yılında Arap egemenliğinden Portekiz himayesine geçen şehir, 1537’de ülkenin ilk deniz fenerinin de yapıldığı yer. Günümüzde dünya sosyetesinin uğrak yeri konumunda olan kentin geçmişi Portekiz Kralı’nın, aristokrat ailelerin ve asilzadelerin yazlık mekanı olarak anılıyor.

Cascais bembeyaz kumlu plajlarıyla da dünya çapında ünlü. Afrika’ya bakan Atlas Okyanusu kıyılarında plajın tadını çıkarmanın yanı sıra rüzgar sörfü konusunda da en iddialı şehirler arasında yer alıyor ve profesyonel sörf şampiyonalarına ev sahipliği yapıyor. Şehrin içindeki küçük kalenin hemen önünde de lüks mega yatların demirli olduğu ve restoran, bar gibi tesislerin bulunduğu ‘Cascais Marina’ yer alıyor. Şehir yaz aylarında başta Lizbonlular olmak üzere dünyanın her yerinden varlıklı turistleri ağırlıyor.

Cascais’in tren istasyonundan başlayan ve balık pazarına kadar olan bölgeyi kapsayan “Rua Frederico Arouca” şehri keşfe başlamak için en ideal yerlerden. Restoranlar, barlar, ünlü markaların mağazaları, asırlık binalar ve dalga şeklinde uzanan sokaklarıyla şehir aristokrat bir görünüm sergiliyor. Cascais aynı zamanda ünlü James Bond filminin de ilham kaynağı ve 3 kilometre mesafedeki Estoril’de çekilen ‘Casino Royal’ filmiyle de akla geliyor.

Şehre 2,5 kilometre mesafede bulunan ve denizin kayaları aşındırarak oluşturduğu uğultulu bir mağara olan ‘Boca do Inferno’, Cascais’in gezilecek en ilginç yerlerinden. Ayrıca festival kenti olarak da ünü yayılan şehrin Cascais Cool Jazz Festivali, Lizbon Maratonu da kaçırılmaması gereken aktivitelerinden.

The main airport of central Portugal is Lisbon airport, and this is situated 35km to the east of Cascais. Orta Portekiz'in ana havaalanı olan Lizbon Havaalanı Cascais'in 35 km doğusunda bulunuyor. Lizbon Havaalanı’ndan Cascais’e düşük maliyetli ve güvenilir toplu taşıma ağıyla ulaşmanız mümkün.

Cascais Semtleri