Cape Verde Otelleri Ara

En uygun Cape Verde otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cape Verde otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cape Verde Hakkında

Yeşil Burun Adaları, Atlas Okyanusu’nda bulunan 10 ada ile 8 adacığın meydana getirdiği bir takımada ülkesi. En büyük adaları Santiago, Santo Antao ve Boa Vista. Santiago Adası ülkenin başkenti olan Praia şehrine de ev sahipliği yapıyor.

15. Yüzyıl'da Portekizliler tarafından keşfedilen, liman ve köle ticareti merkezi olarak kullanılan ve 1975 yılında bağımsızlığına kavuşan Yeşil Burun Adaları günümüzde ekonomik olarak hâlen Portekiz’e bağımlı.

Halk arasında yerel dil Kreol de konuşuluyor ancak ülkenin resmi dili Portekizce. Yeşil Burun Adaları’nda hem doğal kaynaklar hem de yağış az. Sıcak bir iklimin hüküm sürdüğü ülkede yılın büyük zamanı kuraklık yaşanıyor. Uygun olmayan hava koşulları nedeniyle ülkede tarım neredeyse hiç yapılmıyor ve gıda ürünlerinin büyük bir kısmı ithal ediliyor. Balıkçılık ise hayli yaygın.

Yeşil Burun Adaları’nda bulunduğunuz sürece çeşitli taze okyanus balıklarının tadına bakabilirsiniz. Özellikle ıstakoz en çok tavsiye edilen deniz mahsulü. Bunun dışında ülkede başta İtalyan mutfağı olmak üzere farklı mutfaklardan örnekleri rahatça bulabilirsiniz. Yeşil Burun Adaları’nda her yıl şubat ayında Rio Karnavalı’nın bir benzeri olan Sao Vicente Creole Karnavalı düzenleniyor. Mayıs ayında ve ağustos ayının dolunay gününde ise müzik festivali yapılıyor.

Yeşil Burun Adaları genel olarak sönmüş volkanik dağlardan oluşuyor ancak günümüzde Fogo Volkanı hâlâ aktif. Dilerseniz trekking turları ile ya da at binerek volkanik dağ keşif turlarına katılabilirsiniz. Çok farklı kuş türlerinin yaşadığı Yeşil Burun Adaları’nda su altı dünyası da çok zengin. Ülkede ziyaretçilerin bu dünyayı keşfetmesi için tüplü ve şnorkelli dalış turları da düzenleniyor. Povo Sarayı ile Jardim Botanik Bahçesi de görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Ağustos ve ekim ayları ülkenin yağış alan dönemleri olsa da Yeşil Burun Adaları yılın diğer on ayı boyunca her zaman sıcak ve güneşli bir havaya sahip. Özellikle mayıs – kasım ayları arası ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem. Yeşil Burun Adaları’nda turizm her geçen gün gelişiyor.

Çok güzel kumsallara ve tertemiz berrak sulara sahip olan ülke keyifli bir deniz tatili ülkesi olarak alternatifler arasında yerini alıyor. Ülkemizden direkt uçuş bulunmayan Yeşil Burun Adaları’na seyahat için en uygun ve avantajlı fırsatarı Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz.