Canmore Otelleri Ara

En uygun Canmore otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Canmore otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Canmore Hakkında

Kanada'nın güneybatısında yer alan eski zamanların madenci kasabası Canmore günümüzde adeta bir doğa sporları merkezi. Etrafı koruma altındaki ulusal doğa parkları ile çevrili olan şehir doğaseverlerin önce ilgisini sonra da hayranlığını kazanıyor. 1980 Olimpiyatları'na ev sahipliği yaptığından beri turizmin Canmore ekonomisindeki yeri her geçen gün artıyor. Brokeback Mountain gibi çok sayıda film de bu şehirde çekildi.

Canmore soğuk bir iklime sahip. Çok kısa süren yaz aylarında sıcaklık 18-22 derece civarında ölçülüyor. Kış aylarında sıcaklık sıfırın altına düşüyor ve bol kar yağışı soğuk havaya eşlik ediyor.

Canmore Nordic Centre Provincial Park çok çeşitli doğa sporlarını yapabileceğiniz ya da ders alabileceğiniz oldukça geniş bir alana yayılmış bir merkez. Bu park çok sayıda yarışma ve turnuvaya da ev sahipliği yapıyor.

Gezen herkesi hayran bırakan mağara turları sağlık durumu elveren herkesin Canmore ziyaretinde mutlaka deneyimlemesi gereken bir tecrübe. Policeman's Creek Broadwalk gibi harika yürüyüş parkurlarını katetmek Canmore'un vazgeçilmez aktivitesi. Şehirde bisiklet sürüşleri de doğa yürüyüşleri kadar popüler. İlgisi olanlar Canmore'da ata binme, golf, kayak, snowboard, rafting, kano sürüşü, kamp ve tırmanış gibi sporların hepsini keyifle yapabilme imkânı bulur.

Kısaca CMAGS olarak anılan Canmore Museum and Geoscience Center, Canmore'da bulunan tek müze. Öte yandan şehirde; yemekten çocuklara, 24 saatlik bisiklet sürüşünden fosillere kadar çok farklı konuları merkezine alan yaklaşık yirmi ayrı festival düzenleniyor.

Akıllı telefonunuza ücretsiz Canmore aplikasyonunu indirerek konaklama, etkinlik, yeme-içme alanları, alışveriş noktaları, aktiviteler, kentte yapılabilecek sporlar, doktor, eczane, bankamatik ve hatta park yerleri gibi tüm bilgilere kolayca ulaşabilir ve haritasından yerini tespit edebilirsiniz.