Çankaya Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Çankaya Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çankaya Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çankaya Mahallesi Hakkında

İzmir’in deniz kıyısındaki ilçelerinden Konak’a bağlı Çankaya, özellikle metro istasyonunun açılmasının ardından popülerliği giderek artan bir yerleşim. Tarihi Kemeraltı Çarşısı’na ve İzmir Agorasına yakın bir noktada yer alan mahalleye Fahrettin Altay ve Evka 3 arasında çalışan metroyla kolayca gelmeniz mümkün. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan bölgeye ulaşmak isteyen ziyaretçiler ise İZBAN trenlerinden Hilal veya Halkapınar istasyonunda metroya aktarma yaparak mahalleye hızlıca gelebilirler. İzmir’in en turistik ve merkezi noktalarından olan Çankaya ve civarında gezerken 1901 yılında hizmete açılan Saat Kulesi’ni görebilirsiniz. Bugün de şehrin başlıca simgeleri arasında yer alan kule, İzmir’e Osmanlı devrinden kalan enfes mimarilerden. Aslı 1800’lü yılların sonuna doğru inşa edilen İzmir Hükümet Konağı ise Çankaya yakınlarında sonradan orijinaline uygun şekilde inşa edilen diğer bir muazzam eser.

Çankaya civarında gezerken dilerseniz sahile inebilir, hem gündüz hem de akşamları İzmir Körfezi’nin şairane güzelliğini seyrederek yürüyebilirsiniz. Yürümekten yorulduysanız, bölgedeki pastanelere oturarak İzmir’in içi akışkan çikolatayla doldurulan meşhur bomba kurabiyesinden yiyebilirsiniz. Keyfinizi daha da artırmak için kurabiyenin yanına yazın bir bardak soğuk limonata, kış aylarında ise damla sakızlı Türk kahvesi söylemeyi unutmayın.

İzmir’in şüphesiz en iyi manzaralarından birine hakim Konak Pier ise Çankaya civarında alışveriş yapmak isteyenlerin favori adreslerinden. Denize açılan kıyılarında birbirinden şık kafeleri barındıran bu yerde körfezi seyrederek yemek yiyebilir veya sinemaya gidebilirsiniz. Eğer İzmir’in uzun yıllara dayanan geleneksel alışveriş kültürüne şahitlik etmek isterseniz de bu sefer tarihi Kemeraltı Çarşısı’na doğru gelebilirsiniz. Çevresini saran metro ve tramvay ağları sayesinde bölgede bulunan İzmir otelleri oldukça merkezi noktalarda. İsterseniz şehirde kolaylıkla taksi de bulabilirsiniz ancak özellikle trafiğin yoğun olduğu zamanlarda metronun zaman kazandıracağını anımsatalım.