Çandarlı Otelleri Ara

En uygun Çandarlı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çandarlı otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çandarlı Hakkında

İzmir şehir merkezinden yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Çandarlı, Dikili ilçesinin sınırlarındaki bir mahalle. Eski çağlarda ‘’suyu bol’’ demek olan ‘’Pitane’’ adıyla bilinen mahalle, denize doğru açılan yollarıyla ünlü. İlk olarak milattan önce 6. yüzyılda inşa edilen Çandarlı Kalesi bölgede muhakkak görülmesi gereken eski yapılardan. 1800’lü yılların ilk çeyreğinde kurulan Çandarlı Zeytinyağı Fabrikası ile Çandarlı Şadırvanı ise civarda ziyaret edilebilecek diğer eserlerden bazıları. Özellikle yaz aylarında Zeytinyağı Fabrikası’nın keyifli bahçesinde soluklanarak mola verebilir, burada düzenlenen organizasyonlara katılabilirsiniz. Mahallenin merkezinde konumlanan Çandarlı Hamamı artık bu işlevini yitirse de bir sergi alanı ve etnografya müzesi olarak halen kullanılıyor. Üstelik müzeye dönüştürülen hamamı bu şekilde görmek, şüphesiz hayli enteresan bir deneyim şansı demek.

Yazın sıcak günlerinde Çandarlı’nın güneydeki beldelere nazaran kısmen soğuk sayılabilecek denizine girebilirsiniz. Bölgedeki plajların bir kısmı sakinken diğerleri rüzgar alıyor ya da tam tersi. Bu sayede Çandarlı sahillerinde her daim rahatlıkla Ege’nin cam mavisi sularında yüzebilirsiniz. Akşam gün batımına yakın saatlerde sahil hattında yürüyerek dolaşabilir veya çay bahçelerinde keyifli bir sohbet eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Eğer yemeğinizi dışarıda yemek isterseniz, Çandarlı sahilindeki balık veya et lokantalarından güzel bir masa seçmeniz yeter. Çandarlı aynı zamanda enfes sakızlı dondurmasıyla meşhur. Yemeğin ardından sahilde yürüyüşe geçmeden hemen önce elinize bir külah almayı ihmal etmeyin.

Eğer bir günü de Çandarlı’nın yakınlarındaki yerlere ayırmayı düşünürseniz, sabah saatlerinden itibaren Kalem Adası’na götüren küçük teknelere atlayın. Yaklaşık 20-25 dakikada ulaşabileceğiniz kadar yakın olan Denizköy ile Bademli gibi çevredeki harika noktaları da yeterli zamanı olanlar mutlaka değerlendirmeli. Cuma günleri Çandarlı’da doğal ve organik ürünlerin satışa sunulduğu pazar kuruluyor. Hediye işini de dilerseniz buradaki tezgahlardan çözebilirsiniz. Konaklamak içinse tercihinizi uygun fiyatlarıyla bütçenizi zorlamayacak küçük Çandarlı otellerinden veya genelde aileler tarafından işletilen sevimli pansiyonlardan yana kullanabilirsiniz.

Çandarlı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 215,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.