Çanakkale Otelleri Ara

En uygun Çanakkale otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çanakkale otellerini listele.

Çanakkale Hakkında

Çanakkale, hem doğal güzellikleri hem dört mevsim ziyaret edilebilir iklimi hem de tarihi zenginliği ile yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanıyor. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan şehrin yöresel lezzetleri ve plajları da sevilen özelliklerinden. Turistik şehirde her ihtiyaca, zevke ve bütçeye göre konaklama seçeneği bulmak mümkün.

Çanakkale’ye ülkenin pek çok şehrinden direkt otobüs ile ulaşım sağlamak mümkün. Havayolu kullanmak isteyen misafirlerse Çanakkale Havalimanı’na inebilirler. Gelibolu’dan Çanakkale’ye yapılan feribot ve vapur seferleriyle deniz yolculuğunun keyfini çıkarabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda minibüs ve otobüsler kullanabilir, terminal veya havalimanından transfer alabilirsiniz.

Çanakkale hem Türk hem Dünya tarihinde önemli bir yere sahip. 1. Dünya Savaşı’nın en önemli cephelerine sahip olan kentte Çanakkale Şehitliği bulunmakta. Ayrıca daha eski çağlardan kalma Troya Antik Kenti kalıntılarını da ziyaret edebilirsiniz. Yeşillikler içerisinde, Kaz Dağları eteğinde kurulan kentin gece hayatı da yöreye özgü yiyecekler ile tatlanıyor.

Çanakkale’nin termal otelleri de en az doğası ve tarihi kadar meşhur. Kaz Dağları eteklerinde yer alan termal otellerde sağlıklı ve rahatlatıcı bir tatil geçirmek mümkün. Çanakkale merkez ve ilçelerinde oda-kahvaltı, her şey dâhil sistemli, yarım ve tam pansiyon seçeneklerinden birini tercih edebileceğiniz; aile, denize sıfır veya yetişkin temalı oteller bulabilirsiniz.

Çanakkale Galeri

Çanakkale Şehir Rehberi

Çanakkale Semtleri

Çanakkale Seyahat Yazıları

x