Çamyuva Otelleri Ara

En uygun Çamyuva otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çamyuva otellerini listele.

Çamyuva Hakkında

Çamyuva Antalya iline bağlı olup, Antalya’ya 50 kilometre, Kemer’e ise 8 kilometre uzaklıkta bulunur. Çamyuva ile Kemer arasında hem sahilden hem de ormandan yürüyüş yolları mevcuttur. Antalya’nın en gözde tatil beldelerinden biri olan Çamyuva, aynı zamanda kaliteli otellerin ve tatil köylerinin de adresidir. Tesislerin çoğu çam ağaçları arasında gizlenmiş gibi durmakta ve ilçenin doğal güzelliği etkilememektedir. İklimi senenin sekiz ayı denizden ve güneşten faydalanmaya fırsat verirken Olympos Dağı’nın zirvesi de karlı başıyla muhteşem bir tezat oluşturur. Beldenin tarihi ise Likyalılara kazar uzanmaktadır. Eski adı İtalyancada ‘akan su’ anlamına gelen ‘Ağva’ olan Çamyuva 1994’de belediye olarak yönetilmeye başlanmıştır.

Bitki örtüsü oldukça renkli ve çeşitli olan bu şirin ilçe portakal çiçeği kokan sokakları, tertemiz doğası ve masmavi denizi ile turizmin gözde tatil cennetlerinden sayılmaktadır. İlçeye yakın görülecek yerler arasında muhteşem koy ve plajıyla Olympos; dağın 230 metre yüksekliğinde yanan, sonsuz ateş olarak da anılan Yanartaş ve tarihi M.Ö. 7. Yüzyıla dayanan Likyalıların Phselis Antik kenti bulunuyor.

Antalya Havalimanı ile Çamyuva arasındaki mesafe ise 67 kilometre. Çamyuva’dan havaalanına taksi ve özel transferlerle ulaşılıyor. HAVAŞ hizmetinden yararlanmak için önce Antalya’ya gelmek gerekiyor.

Çamyuva Galeri

x