3. Sayfa Çamlıhemşin Otelleri Ara

En uygun Çamlıhemşin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çamlıhemşin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çamlıhemşin Hakkında

Çamlıhemşin, Doğu Karadeniz’de yer alan Rize şehrinin ilçelerinden biridir. Ormanlarla kaplı doğası, yaylaları, gölleri ve diğer doğal güzellikleri ile Çamlıhemşin yaz aylarında turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardandır. İlçe, yüksekliği 4.000 metreyi geçen Kaçkar Dağları ile ünlüdür. Dağların oluşturduğu krater gölleri ilçeyi özel kılan etkenlerden biridir. Sessiz ve sakin atmosferi, ahşap evlerle doğanın birleştiği yolları ve oldukça seyrek nüfusu ile Çamlıhemşin ziyaretçilerine kelimenin tam anlamıyla bir huzur tatili vaat eder. Bölgede bulunan Rize otelleri, doğayla iç içe olup huzur bulabileceğiniz yerlerde konumlanır.  

Çamlıhemşin’i bu kadar turistik bir ilçe yapan en önemli noktalarından biri Ayder Yaylasıdır. Ayder yaylası, yeşilin her bir tonuyla insanı mutlu eden doğası, şelaleleri, dereleri ve tertemiz havası ile ilçede mutlaka yaşanması gereken yerlerin başındadır. Şifalı suları ile de ünlü olan yaylada, cilt hastalıkları ve romatizmaya iyi geldiği düşünülen kaplıcalara uğrayabilirsiniz. Şifalı suları ve doğal güzelliklerinin yanında Ayder Yaylası ayrıca kış ve yayla şenliklerine de ev sahipliği yapar. Kışın karlar üzerinde horon tepmek, ilçenin en popüler aktivitelerindendir.  Ayrıca Ayder’de düzenlenen Kaçkar tırmanışları, kamp ve yayla yürüyüşü gibi etkinliklere de katılabilirsiniz. Ayder’e gitmişken çeşitli çiçeklerden elde edilen ünlü balından da mutlaka almalısınız.

Çamlıhemşin’de en az Ayder Yaylası kadar ünlü olan bir diğer yer ise, Fırtına Vadisidir. Vadideki ormanlar, dünyada koruma altına alınması gereken 100 orman arasında yer alır. Her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği Fırtına Vadisi’ne de mutlaka uğramalısınız. İlçede meşhur olan ve koruma altına alınan Çamlıhemşin evleri de görülmesi gereken yapılar arasındadır. Çam ve kestane ağaçlarından inşa edilen 2 katlı ahşap evler, tarihi görüntüleri ile yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerdendir. 

İlçede görülmesi gereken diğer doğal güzellikler arasında, Fırtına Deresi üzerinde bulunan ilçenin en eski köprüsü olan, Şenyuva Köprüsü, önemli arkeolojik alan içerisinde bulunan, Zil Kale, Palovit Şelalesi, sıra göllere verilen ad olan Kapılı Göller yer alır. Kapılı göller ayrıca bölgede önemli bir kamp alanı olarak da biliniyor. Çamlıhemşin ziyaretçilerin her türlü isteğine hitap eden imkanlara sahiptir. İlçede, otellerde ve ahşap aile pansiyonlarında kalabilir, restoranlarda Çamlıhemşin’in muhteşem doğasına bakarak yemek yiyebilir, çay içebilirsiniz. İlçede uğrayabileceğiniz diğer yaylalar arasında; Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Badara Yaylası, Gito Yaylası bulunuyor. 

Çamlıhemşin gezinizde, Rize mutfağının yöresel lezzetlerinden olan, Karalahana açık sarma, guli çorbası, muhlama, Hamsi Kuşu ve laz böreğini denemeden buradan dönmemelisiniz. Çamlıhemşin’e Rize’den toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Rize-Çamlıhemşin arası 100 kmdir.