2. Sayfa Cağaloğlu Otelleri Ara

En uygun Cağaloğlu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cağaloğlu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cağaloğlu Hakkında

Cağaloğlu, İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan tarihi semtlerinden biridir. İstanbul’un turistik simgelerinden biri olan Cağaloğlu Hamamı burada bulunur. Cağaloğlu Hamamı görkemli tarihi ile İstanbul’un en özel hamamları arasında yer alır. Hamam tarihi boyunca birçok kral ve kraliçeyi konuk etmesiyle ünlüdür. Ayrıca Cağaloğlu Hamamı, New York Times gazetesinin ölmeden önce görülmesi gereken 1000 yer listesine seçilmesi ile her yıl yerli ve yabancı birçok turisti kendine çekmeyi başarır.
Cağaloğlu Hamamı’na yürüme mesafesinde bulunan Yerebatan Sarnıcı da semtte mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Osmanlı Devleti’nde uzun süre halkın su ihtiyacını karşılayan sarnıç günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Barok mimarisinin Osmanlı Devleti’ndeki ilk örneği olan  Cağaloğlu ve Çemberlitaş semtleri arasında yer alan Nuruosmaniye Camii de semtteki görülmeye değer yerler arasındadır.    

Her yıl turistlerin ziyaret için en çok tercih ettikleri İstanbul semtlerinin başında gelen Cağaloğlu’nda tarihi binalar restore edilerek, butik otel haline getiriliyor. Tarihi binaların restore edilmesiyle oluşturulan İstanbul otelleri farklı bir konaklama deneyimi sunuyor. Cağaloğlu ünlü Kapalı Çarşı’nın da yakınında yer alır. Özellikle kuyumcular bölgesine yakın olan semtte kuyumcu dükkanlarına uğrayabilir, otantik hediye alışverişinizi ise semte çok yakın mesafede bulunan İstanbul Sanatları Çarşısı’ndan yapabilirsiniz. Cağaloğlu’nun komşu semtlerinden Çemberlitaş’ta bulunan Basın Müzesi’ne, Semtin çevresinde konumlanan Mahmut Paşa Camisine ve Kitapçılar Çarşısına uğramadan da buradan ayrılmamalısınız. Cağaloğlu’na Sirkeci Marmaray, Sultanahmet Tramvay ve Eminönü Vapur iskelesinden otobüsle aktarma yaparak ulaşabilirsiniz.
 

Cağaloğlu Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 96,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.