Burundi Otelleri Ara

En uygun Burundi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Burundi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Burundi Hakkında

Burundi Cumhuriyeti, Afrika’nın orta kesiminde yer alıyor. Başkenti ise Bujumbura. Ülkenin hiçbir deniz veya okyanusla bağlantısı bulunmuyor. Dağlık bir ülke olan Burundi, ekvator çizgisine yakın olmasına rağmen nispeten yumuşak ve nemli bir iklime sahip. Ülke genelinde biri eylül – kasım diğeri şubat – mayıs dönemi olmak üzere yılda iki kez yağmur sezonu yaşanıyor. Yoğun yağışlar ve kurak mevsimler arasında sert geçişler yaşayan ülkede tarım hava koşullarından olumsuz etkileniyor.

Burundi’de halk daha çok kendi ihtiyaçlarını karşılamak üzere tarımsal faaliyetler sürdürüyor ve ülkede hayvancılık da yapılıyor. Ülkede çeşitli yer altı kaynakları bulunuyor olsa da ekonomiye etkisi düşük. Burundi’de yaban hayatın çok renkli örneklerine şahit olabilirsiniz. Ülke genelinde leopar, aslan, babun, zebra, antilop, timsah ve su aygırı gibi birçok vahşi hayvan yaşıyor.

Ülkede yerel dillerin yanı sıra Fransızca ve İngilizce de konuşuluyor. Burundi’de bankamatik bulunmuyor, kredi kartı kullanımı da çok yaygın değil. Bu nedenle yanınızda nakit para bulundurmaya özen göstermeli fakat kapkaç olaylarına karşı da dikkatli olmalısınız. Burundi ziyaretiniz sırasında Tanganyika Gölü’nü ziyaret etmeniz özellikle tavsiye ediliyor. Göl hem doğal güzelliğe sahip hem de başta timsahlar olmak üzere farklı hayvan türlerini görme olanağı sağlıyor. Ayrıca gölde avlanan taze balıklarla yapılan yemekleri de deneyebilirsiniz.

Burundi yemeklerinde Fransız etkileri de görülüyor. Ancak ülkede en çok tüketilen yiyecek şiş kebap ve ulusal yemekleri olan ızgara muz. Bira tüketimi de oldukça yaygın. Burundi’de birçok doğal park alanı bulunuyor. Seyahatiniz sırasında rehber eşliğinde düzenlenen safarilere katılabilir ya da kiralayacağınız bir arazi taşıtı ile çevreyi keşfe çıkabilirsiniz. Rwihinda Gölü ve Karera Şelaleleri de görülebilecek yerlerden.

Burundi’ye gitmek için en uygun uçak bileti alternatiflerini Enuygun.com’da bulabilir ve satın alabilirsiniz. Ülkede yaşayan farklı etnik grup arasında zaman zaman anlaşmazlıklar çıkabildiğinden seyahatinizden önce ülkeye ilişkin haberleri takip etmenizde fayda var.

Burundi Ülke Rehberi