Burkina faso Otelleri Ara

En uygun Burkina faso otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Burkina faso otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Burkina faso Hakkında

Afrika Kıtası’nın batısında yer alan Burkina Faso’nun hiçbir deniz ve okyanusla bağlantısı bulunmuyor. Başkenti Ouagadougou olan ülke 1983 yılında Fransız sömürgesi olmaktan çıkmış ve bağımsızlığını kazanmış olsa da ülkede Fransız etkilerini günümüzde hâlâ görmek mümkün.

Burkina Faso’nun resmi dili Fransızca ve para birimi Batı Afrika Frangı. Ülkedeki bu Fransız etkisine rağmen yaygın dini inanış İslamiyet. Burkina Faso’nun kuzey bölgelerinde yıl boyunca neredeyse hiç yağış görülmüyor ve kurak bir iklim hâkim. Ülkenin diğer kesinleri daha çok yağış alıyor ve daha ılıman bir iklim görülüyor. Mart ve nisan aylarında en sıcak dönem yaşanırken, ocak ve şubat ayları sıcaklığın en düşük olduğu zamanlar. Ülke genelinde ortalama sıcaklık yıl boyu 25 ila 30 derece arasında seyrediyor.

Burkina Faso’da çok zengin bir flora ve fauna var. Doğal ortamda yetişen iki binden fazla bitki türü hammadde, yem, gıda ve tıp alanlarında kullanılıyor. Antilop, maymun, fil ve su aygırı gibi yabani hayvanların ötesinde ülke genelinde görülen 500 civarında kuş türü de faunasında bulunuyor. Bu kuşların yaklaşık 50 türünü yırtıcı kuşlar oluşturuyor. Timsahlar ise Burkina Faso’da kutsal kabul ediliyor.

Ülkede benzin fiyatları çok uygun ancak asfalt yollar sınırlı. Bisiklet ve motosiklet kullanımı ise hayli yaygın. Ülke mutfağında domates çok kullanılıyor. Pilav çeşitleri ve tavuk yemekleri en çok tüketilen yiyecekler. Amber çiçeği yapraklarının demlenmesi ile yapılan şekerli çay bisap mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden. Dolo adı verilen darı birasını da deneyebilirsiniz. Ülkede bulunduğunuz sürece şebeke suyu tüketmemeye dikkat etmemelisiniz. Yemeklerinizi taze olarak ve temiz yerlerde yemeniz tavsiye ediliyor.

Burkina Faso Afrika müziğinin ana vatanı kabul ediliyor. Seyahatinize renk katmak için Afrika vurmalı çalgılarını öğrenebileceğiniz kısa süreli bir kursa gidebilirsiniz. Müziğe ilginiz varsa Ulusal Müzik Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. Ouagadougou Katedrali, Banfora Şelaleleri ile yerel pazarlar da görülmesi gereken yerlerden. Kiralayacağınız bir arazi taşıtı ile safari yapabilirsiniz. Özel firmaların rehber eşliğinde düzenlediği safari turları da bulunuyor.

Burkina Faso’ya gitmeden önce sarıhumma, hepatit A, çocuk felci, meningokok ve difteri aşısı yaptırmalısınız. Aşı kartınızı da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. 

Burkina Faso’ya seyahat etmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve saniyeler içinde alabilirsiniz.

Burkina faso Semtleri