51. Sayfa Bulgaristan Otelleri Ara

En uygun Bulgaristan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bulgaristan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bulgaristan Hakkında

Avrupa Birliği’ne 2007 yılında dâhil olan Bulgaristan, geçmişte yaşadığı ekonomik buhranların aksine hızlı bir ekonomik büyüme gösteriyor. Balkanlar’ın bu güçlü devleti, Asya’dan Avrupa’ya geçişin önemli bir merkezi konumunda bulunuyor. Bulgaristan’da üretim kalemlerinin en önemlileri olan metal, petrol ürünleri, gıda ve makine sektöründeki gelişmeler ekonominin büyümesinde önemli bir paya sahip.

Bulgarların çoğunlukta olduğu ülke nüfusunu, Türkler, Romalılar, Ruslar, Ermeniler, Ulahlar, Makedonlar, Yunanlar ve Ukraynalılar oluşturuyor. Bulgaristan’ı kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan, batıda ise Sırbistan ve Makedonya çevreliyor.

Büyük oranda karasal iklimin yaşandığı ülkenin doğusunda Karadeniz iklimi görülürken, güney bölgesinde ise Ege Denizi’nin etkisiyle daha ılıman bir iklim yapısı var. Yıl boyunca ortalama en yüksek sıcaklık değeri 45 iken kışın ise hava sıcaklığı -38 dereceye kadar düşüyor.

Varna, renkli gece hayatı ve düzenlenen eğlenceleri ile ‘Balkanların İbizası’ olarak biliniyor. Başkent Sofya ise Türklere, Bizanslılara ve Romalılara ait pek çok tarihi esere ev sahipliği yaptığı için ülkenin en çok turist çeken bölgesi konumunda. Bulgaristan’ın Karadeniz sahilinde yer alan Burgaz, sahil şeridi ve çevresindeki gölleri ile tatil severleri cezbediyor ve her yıl turist akınına uğruyor. Bulgaristan’ın bir diğer önemli şehri de, Türk nüfusunun yoğun şekilde yaşadığı Filibe.

Bulgaristan’ı ziyaret etmek isteyenler, martta Türklerin kurtuluş bayramının, nisanda Sofya Caz Festivali’nin, haziranda Varna Yaz Festivali’nin ve temmuzda Filibe Uluslararası Folklor Festivali’nin coşkusuna tanık olabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirler. Ayrıca Bansko’daki kayak merkezi, Sofya’daki Hayvanat Bahçesi, Filibe’deki eski Osmanlı evleri ve Varna’daki gece eğlenceleri de ziyaretçilerin dikkatini çeken etkinlikler arasında yer alıyor.

Osmanlı, Slav ve Akdeniz mutfağının etkilerini bir arada göreceğiniz Bulgaristan’da, özellikle çorba, tatlı ve hamur işi çeşitleri öne çıkıyor. Türk mutfağıyla büyük oranda benzerlik gösteren ülke lezzetleri içinde en ünlü olanları, Bulgar köftesi olan kebapçe, yöresel bir börek olan baniçka ve leziz bir kahvaltılık olan mişmaş sayılabilir.

Bulgaristan’a gitmek isteyen bordo pasaport sahiplerinin vize alması zorunlu iken, yeşil pasaport sahipleri doksan gün boyunca, gri ve siyah pasaport sahipleri ise otuz gün boyunca vize olmaksızın ülkede gezebilirler.

Tüm vize işlemlerinin ardından Enuygun.com’u ziyaret edebilir ve uygun fiyatlarla biletinizi kolayca alarak yolculuk yapabilirsiniz.

Bulgaristan Semtleri