Buhara Otelleri Ara

En uygun Buhara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Buhara otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Buhara Hakkında

Orta Asya’nın en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Buhara, günümüzde Özbekistan sınırları içinde yer almaktadır. Tarih boyunca bölgenin önemli kültür ve ticaret merkezlerinden biri olan Buhara’da gün ışığına çıkarılan arkeolojik bulgular, kentin tarihinin en az 2.500 yıl civarında olduğunu göstermiştir. Kent çevresindeki insan yerleşiminin ise en az 50 asır öncesine kadar uzandığı görülmektedir. Ark (Kale), Kalyan Minaresi, Khan Camii, Mir-i Arab Medrese ve İsmail Samani Türbesi kentin önemli gezi noktalarındandır. Buhara’da yapılan arkeolojik kesit çalışmalarında, yaklaşık 20 metre derinlikteki alt katmanda kamusal binalar, askeri tahkim yapıları, madeni paralar ve çanak-çömlek gibi türlü arkeolojik buluntulara rastlamıştır.

Günümüze değin birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapan bu tarihi şehir, gezginler için etkileyici bir seyahat deneyimi sunmaktadır. Buhara meşhur Kızılkum Çölü’nde bir vaha kenarında ve İpek Yolu güney güzergahı üzerinde yer alması sebebiyle ayrı bir güzelliğe ve zenginliğe sahiptir. Karahanlılar döneminde kültürel açıdan altın çağını yaşayan Buhara, Büyük Minare ve Magak-i Attari Camii gibi güzel eserlere bu dönemde kavuşmuştur.

Cengiz Han’ın zulmünden nasibini alan şehir, 1200’lü yıllarda tamamen yakılmıştır. 1273’te bu kez Tatar Prensi Abaka tarafından yağmalanan ve neredeyse tüm nüfusu katledilen bu şehrin, ardından toparlanması zaman almıştır. Tarihinde birçok önemli olay yaşayan Orta Asya’nın bu güzel şehri, özellikle farklı doğası, kültürü ve harika bir mimariye sahip tarihi yapılarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. Buhara hava ulaşımı Buhara Uluslararası Havalimanı ile sağlanabilmekte olup havalimanı şehir merkezine oldukça yakındır. İstanbul – Buhara arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 8 saat 25 dakika sürmektedir.

Buhara Galeri