Brunei Otelleri Ara

En uygun Brunei otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Brunei otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Brunei Hakkında

Resmi adıyla Brunei Darusselam yani Brunei Barış Ülkesi Devleti, kısaca Brunei olarak da anılıyor. Güneydoğu Asya’da yer alan ülke İslami Monarşi ile yönetiliyor. Başkenti Bandar Seri Begawan. Brunei’nin resmi dili Malayca ancak İngilizce ve Çince de ülkede yaygın olarak konuşuluyor.

Brunei’nin ekonomisinin neredeyse tamamı petrol ve doğal gaz üretimine dayanıyor. Brunei dünyanın en zengin ülkelerinden biri olsa da halk arasında gelir dağılımı son derece dengesiz.

Ülke toprakları ve iklimi tarım için uygunsuz olduğundan ancak halkın ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde sınırlı çeşitte ürün ekimi yapılıyor. Hem deniz kıyısında oluşu hem de sahip olduğu nehirler sayesinde balıkçılık Brunei’de son derece yaygın. Çok fazla ormanlık araziye sahip olduğundan kerestecilik de ülkenin ekonomi dallarından biri.

Ülke tropikal iklimin etkisi altında ve hava yıl boyu sıcak ve nemli. Kıyı kesimleri özellikle ekim ile ocak ayları arasında bol yağış alıyor. Sıcaklık yıl boyu 24 ile 32 derece arasında ölçülüyor. Şubat ve mart ayları ise en az yağış alan dönem olduğundan ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman olarak kabul ediliyor.

Brunei mutfağında Çin, Thai ve Endonezya mutfağının etkilerini görebilirsiniz. Bununla birlikte ülke genelinde hemen her damak tadına hitap eden farklı restoran ve kafeler bulmak mümkün. Özelikle farklı türlerdeki deniz ve nehir mahsullerini tadabilirsiniz. Ülkeye özgü ‘teh tarik’ adıyla bilinen çayı da deneyebilirsiniz.

Brunei’de halka açık alanlarda alkol tüketiminin yasak olduğunu ve ülke genelinde alkol satışı yapılmadığını unutmamalısınız.

Brunei ziyaretiniz sırasında Borneo Ormanı’nda bulunan doğal parkları ziyaret edebilirsiniz. Jame’Asr Hassanil Bolkiah Camisi, Sultan Ömer Ali Saifuddin Camisi ile Tasek Lama Parkı da ziyaretiniz sırasında gezebileceğiniz yerlerden. Ülkeye has yerel ürünlerin sergilendiği Gandong Gece Pazarı ve Kg Kianggeh Açıkhava Pazarı da Brunei misafirlerinin gezilecek yerler listesinde yer alıyor.

Farklı kültürü ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir gezi vadeden Brunei Sultanlığı’nı keşfetmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilirsiniz. Alternatifleri karşılaştırabilir, size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

Brunei Semtleri