2. Sayfa Bremen Otelleri Ara

En uygun Bremen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bremen otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bremen Hakkında

Bremen, Almanya’nın kuzeyinde ülkenin ikinci büyük limanının bulunduğu Bremen eyaletinin başkentidir. Kuzey denizinden yaklaşık 80 km içeride olmasına rağmen büyük bir limanı vardır aynı zamanda da sanayisi gelişmiştir. Bremen mızıkacıları masalıyla ünlenmiş bu şehirde Rönesans döneminden kalma masalsı yapılar da vardır.

800 senelik St. Peter Katedrali, Rathaus Belediye Binası, sivri çatılı 500 yıllık tuğla evler şehrin tarihi geçmişini gözler önüne serer. Bremen’de bu saydıklarımızın yanı sıra Bremen Mızıkacıları Heykeli, Bremerhaven Limanı, Böttcherstrasse, Übersee Müzesi, Bilim Merkezi, Botanik Bahçesi, Dutch Windmill, Gerhard Marcks Haus Galerisi gibi yerler gezilebilir. Bremen’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Kışın sıcaklıklar 0-8 derece ortalamasındadır, yazın ise 22 derece ortalama sıcaklık görülür. Yazı çok sıcak olmayacağı için kenti gezmek için en uygun zamanlar yaz aylarıdır.

Dar ama Arnavut kaldırımı taşlarla kaplı etrafında tarihi Bremen evlerinin olduğu sokaklarda dolaşması keyifli bir kenttir. Ayrıca gezmek için en iyi seçenek bisiklet kiralamaktır. Bisiklet kiralayarak kent merkezini rahatça gezebilirsiniz. Şehirde toplu ulaşım araçları ya da taksi de kullanabilirsiniz. Yemek içme konusunda Schlachte ve Viertel bölgeleri güzel kafe ve restoranlar barındırır. Barlar ve eğlence mekanları da genelde bu bölgede bulunur. Ringa balığı, gümüş ve yılan balığı ile Kluten adı verilen çikolatalar kente özgü lezzetlerin başında gelir. Bremen havalimanından şehir merkezine toplu ulaşım bulunur.

Bremen Galeri

Bremen Şehir Rehberi