Boulogne-Billancourt Otelleri Ara

En uygun Boulogne-Billancourt otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Boulogne-Billancourt otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Boulogne-Billancourt Hakkında

Fransa’nın Boulogne-Billancourt şehri Paris ile Versailles arasında konumlanıyor. Güneydoğusundaki Paris’e mesafesi 8.2 kilometre olan şehir, bölgenin ekonomi merkezi olarak da biliniyor. Yıllık ortalama gelire göre değerlendirildiğinde ise ülkenin en zengin şehirlerinden biri olarak ilk sıralarda yer alıyor.

Paris’in en kalabalık banliyösü de diyebileceğimiz şehirde Val de Seine iş bölgesinde özellikle iletişim alanında faaliyet gösteren birçok uluslararası firma var. Boulogne-Billancourt iş merkezi ve yerleşim yeri kimliğinin yanında bir yanında Boulogne Ormanları bir yanında Seine Nehri ile etkileyici bir panorama sergiliyor. Kenti gezerken park ve bahçelere oldukça sık rastlıyorsunuz. Edmond de Rothschild Parkı ve Pouillon'un bahçeleri kentin en peyzajlı yeşil alanları olup, kuş seslerinden rotanızı kolayca buluyorsunuz. Bu bahçelerin peyzajında oldukça titiz çalışılmış ve bazıları Mısır’dan yolculuk yapmış çeşme ve heykellerin yoğun olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Kentin tarihsel zenginliğini gösteren yapılar içinde en öne çıkanlar ise 1855-1861 yılları arasında yapılan Rothschild Kalesi ve kalenin önünde boylu boyunca uzanan renkli kamu parkı. Bir başka etkileyici yapı Buchillot Kalesi’ni ise günümüzde müze olarak gezebiliyorsunuz. İkinci Dünya Savaşı’nda bombalanan şehirde birçok yapı tahrip olsa da, kültürel miraslar hala göz doldurucu atmosferini koruyor. Kentin müzeleri ise günlerce gezip bitiremeyeceğiniz kadar fazla olup sayıları 30’u buluyor. Albert Kahn Müzesi dünyanın her yerinden gezegen arşivi ve muhteşem peyzajlı bahçelere ev sahipliği yaparken, 72.000 renkli fotoğraf da sizi bekleyen sürprizlerden. Musee Marmottan Monet’in resimlerinin, Musee des Annees Trente ise mobilya seramik gibi parçaların sergilendiği cezbedici müzelerden.

Yıl boyunca gerçekleşen kültür etkinlikleriyle, tarihi yad ettiren sanatsal mimarisiyle de kentin görselliğinden çok etkileniyorsunuz. Açık hava pazarları hem ikinci el eşyalar hem de günlük ihtiyaçlar için tezgahlarla dolu ve en büyük pazar da Noel zamanında kuruluyor. Etkinlikler listesi nisan ayında düzenlenen sinema, haziran ortalarında jumping, eylül ayında spor, kasım ayında maraton, ekim ayında uluslararası sanat festivalleri olmak üzere uzayıp gidiyor.

Kenti toplu taşımayla rahat bir şekilde gezebiliyorsunuz. Versailles kente sadece 15 dakika uzaklıktayken, Paris’e de semtten semte gider gibi ulaşabiliyorsunuz. Kente en yakın havalimanı Paris şehrinde, 18 kilometre mesafedeki Orly Havalimanı ile yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı. Her iki alandan da şehir merkezine taksi, otobüs gibi toplu taşıma seçenekleriyle veya araç kiralayarak transfer yapabiliyorsunuz.