Botsvana Otelleri Ara

En uygun Botsvana otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Botsvana otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Botsvana Hakkında

Botsvana Güney Afrika’da yer alan ve hiçbir denizle ya da okyanusla bağlantısı bulunmayan bir ülke. Botsvana’nın güney kesimini Kalahari Çölü oluşturuyor. Ülke, Afrika Kıtası’nda demokrasinin en çok geliştiği ülke olarak kabul ediliyor.

Ülke ekonomisinin temelini elmas başta olmak üzere madencilik ve hayvancılık oluşturuyor. Kasane şehrinin yakınlarında dört ülke arasında yaşanan sınır anlaşmazlığı günümüzde de devam ediyor. Bu bölgeyi ziyaretçilerin gezi planına dâhil etmemesi tavsiye ediliyor. Ayrıca halkın ¼’ü HIV virüsü taşıyor.

Botsvana’da kurak ve yarı çöl iklimi görülüyor. Gece gündüz sıcaklık farkı hayli yüksek. Özellikle kış aylarında bu fark 20 dereceye kadar çıkabiliyor. Yağışlar aralık ve mart ayları arasında görülüyor. Botsvana’da tahıl ve meyve ağırlıklı yiyecekler tüketiliyor. Ülke genelinde yerel mutfak hâkim. Ülkenin festival dönemi nisan ayı. Geziniz bu tarihe denk gelirse müzik, dans, sanatsal aktiviteler ve yerel ürünlerin tanıtım ve satışının yapıldığı çok renkli organizasyonlara katılabilirsiniz.

Botsvana’da çok çeşitli yaban hayvanı türlerini görebilirsiniz. Antiloplar, filler, leoparlar, sürafalar, çitalar, su aygırları ve daha birçok tür Botsvana yaban hayatının bir parçasını oluşturuyor. Okavango Deltası ile Chobe Milli Parkı’nı ülkede bulunduğunuz süre içerisinde mutlaka görmeniz tavsiye ediliyor. Botsvana safari için son derece uygun bir flora ve fauna çeşitliliğine sahip. Arazi taşıtı kiralayarak kendi safari gezinizi yapabileceğiniz gibi profesyonel rehberler eşliğinde düzenlenen safari turlarına da katılabilirsiniz.

Botsvana, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında. Ancak Türkiye’den Botsvana’ya direkt uçuş bulunmadığından aktarma yapmak gerekiyor. Bu sebeple, isteniyorsa aktarma yapacağınız ülkeden vize almanız gerekiyor.

Botsvana’ya ulaşımınızı sağlamak için en uygun uçak bileti alternatiflerini Enuygun.com’da bulabilirsiniz. Enuygun uçuş seçeneklerini karşılaştırabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.