Bördübet Otelleri Ara

En uygun Bördübet otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bördübet otellerini listele.

Bördübet Hakkında

Bördübet Hakkında

Çam ormanları, temiz havası ve zengin kuş çeşitliliği ile ünlü Bördübet beldesi, Marmaris ilçesinin Hisarönü köyüne bağlı, doğa severler arasında çok sevilen bir yer. Muğla ve Marmaris’e oldukça yakın bir konumda yer alan Bördübet, kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak isteyen insanların el değmemiş doğal güzelliklerin içinde huzur aradığı bir belde. Gökova Körfezi’nin muhteşem manzaralarına bakan Bördübet, sırtını da büyüleyici çam ormanlarına vermiş durumda.

Bördübet sadece doğa sevenleri değil deniz tutkunlarını da etkileyecek özelliklere sahip. Çam ormanlarının içine doğal kanallar aracılığıyla giren deniz, ormanın içinde denizin tadını çıkarmanıza ve doyasıya yüzmenize imkan veriyor. Benzersiz manzaralarından dolayı doğa fotoğrafçılarının da akın ettiği Bördübet, özel bir koruma alanı olduğu için zengin bir vahşi yaşama sahip. Yüzlerde kuş türünün yanı sıra Bördübet gezinizde tilki, porsuk, sincap ve tavşan gibi pek çok canlıyı da doğal ortamlarında görme şansı bulacaksınız.

Bördübet limanından yapılan tekne gezileri, Marmaris ve çevresinin muhteşem koylarında yüzmek için çok popüler. Tekne gezileriyle turkuaz suların tadını çıkaracağınız birbirinden güzel adaları ziyaret edebilir ve rehberinizde bölge hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bördübet tekne gezilerinde Akvaryum, İnbükü, Selimiye, Orhaniye ve Kameliya gibi Ege’ni en güzel koylarında yüzme ve dalışlar yapma şansı bulacaksınız. Volkanik Dişlice Adası ve tarihi yapılarıyla ünlü Kamelya Adası da tekne gezilerinin önemli mola noktaları arasında. Bördübet beldesi çam ormanlarıyla çevreli olduğu için burada en sevilen etkinlik de ormanların içine yapılan at safarileri. Bürdübet beldesinde bu tarz safariler düzenleyen çiftliklerin birine uğrayabilir, eğitimli atlar ve uzman rehberler eşliğinde yapacağınız at safarilerinde unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

x