Boracay Otelleri Ara

En uygun Boracay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Boracay otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Boracay Hakkında

Dünyanın en popüler tropikal adalarından biri kabul edilen Boraçay, Filipinler’de başkent Manila’ya uçak ile 1 saat mesafede yer alan küçük bir ada. Boraçay istasyon olarak adlandırılan 3 bölgeye ayrılmış.

Bembeyaz kumsalları, kristal berraklığındaki suları ile Boraçay gerçek bir tatil cenneti. Yaklaşık 4 km uzunluğundaki White Beach adlı plaj adanın en popüler noktası ve buna bağlı olarak White Beach çevresi de adanın en turistik ve hareketli bölgesi. Güneş, kum ve deniz üçlüsünün mükemmel bir bileşimine sahip olan Boraçay ziyaretçileri burada aradıklarından çok daha fazlasını buluyorlar. Ada aynı zamanda çok çeşitli aktiviteleri yapabilme imkânı sunuyor. Özellikle su sporları konusunda iddialı olan Boraçay’da en popüler spor Kite Surfing. Öte yandan rüzgâr sörfü, tüplü dalış, golf, ata binme, jet ski, deniz paraşütü, tekne turu da adada yapabileceğiniz spor ve aktivitelerden sadece bazıları.

Deniz tatili ile ünlenmiş olan birçok tropikal adadan farklı olarak Boraçay’da gece hayatı da oldukça hareketli. Adada hayat sabahın ilk ışıklarına kadar sürer ve hemen her zevke hitap edecek farklı mekânlar bulunur. 1 ve 2 numaralı istasyon gece hayatı bakımından çok daha canlı bir bölge.

Bat Cave yani Yarasa Mağarası, ancak turlarla gidebileceğiniz ve yarasaları yuvalarında izleyebileceğiniz bir nokta. Ulaşım hayli zor bir patikadan sağlandığı için spor ayakkabı giyilmesi öneriliyor. D’mal Alışveriş Merkezi hemen her türlü ihtiyacınızı bir arada bulabileceğiniz bir yer.  Deniz mahsulleri konusunda son derece zengin bir mutfağa sahip olan Boraçay’da farklı tatları denemekten çekinmemelisiniz.

Ada içerisinde ulaşım ağırlıklı olarak tricycle denilen yanında iki kişilik kabinleri olan motosikletler ile sağlanır. Bu araçları kiralamak da mümkün. Boraçay tipik tropikal iklimin etkisi altında olan bir ada. Mevsimler kurak ve yağışlı olmak üzere ikiye ayrılır ve kurak dönem olan kasım ile mayıs ayları arası adaya en çok turistin geldiği zaman dilimi. Tüm yıl yüksek nem oranına sahip olan Boraçay’da sıcaklık yıl boyunca ortalama 27 derece civarında ölçülür.