Bonn Otelleri Ara

En uygun Bonn otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bonn otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bonn Hakkında

Konum olarak ‘tam da Almanya’nın kalbinde yer alıyor’ diyebileceğimiz Bonn, Siebengebirge Dağları’nın eteğinde ve Ren Nehri Ovası’nda uzanan sevimli bir şehir. Eski Batı Almanya’nın başkenti olan Bonn, 1990 yılında Berlin Duvarı yıkılıp Doğu – Batı Almanya’nın birleşmesiyle başkent unvanını Berlin’e devretmiş. Şehir günümüzde ‘hükümet merkezi’ konumunda ve Almanya’nın tüm federal binalarına ev sahipliği yapıyor.

Dinamik yapısı ve hayat dolu sokaklarıyla uluslararası bir kent olan Bonn’da, Romalılar döneminden kalma tarihi yapılardan, kültür atmosferine sürükleyen müzelere ve ünlü mağazaların bulunduğu alışveriş merkezlerine kadar görülmeye değer birçok yer bulunuyor. Şehir aynı zamanda birçok üniversiteye sahip olduğundan öğrenci şehri olarak da anılıyor. Klasik müzik duayenlerinden Ludwig van Beethoven bu şehirde doğduğu için şehrin her yerinde müzeler, heykeller ve görseller ünlü sanatçıdan izler taşıyor. Beethoven adına düzenlenen etkinlikler de şehrin olmazsa olmazlarından.

Bir Ren metropolü olması ve Köln’le komşuluğu nedeniyle farklı kültür profilleri barındıran Bonn’da düzenlenen festivaller de oldukça renkli. Jazz, rock, soul, reggae hatta hip-hop gibi çok geniş müzik yelpazesine sahip festivaller ‘Bonn Yazları’ kapsamında açık havada gerçekleştiriliyor. Hükümet binaları ve yolları 40 kilometreyi bulan yemyeşil parkları, spor ve eğlence alanlarıyla bir günde gezip bitirebileceğiniz bu küçük Alman şehrinde yaşam da oldukça güvenli. Dünya mirası sayılan Ren Vadisi’ni gezerken göreceğiniz başta meşhur Loreley Kalesi olmak üzere çok sayıda Ortaçağ kalesi ve bağları, bahçeleri de görülmeye değer.

Bonn, komşu şehir olan Köln ile ortak havaalanına sahip. Havaalanının Köln’e uzaklığı 15, Bonn’a uzaklığı ise 16 kilometre. Havaalanından Bonn’a taksiyle veya servislerle gelebiliyorsunuz.