Bomonti Otelleri Ara

En uygun Bomonti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bomonti otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bomonti Hakkında

Adını bölgede kurulan eski bira fabrikasından alan Bomonti, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bir semt. Şişli’ye bağlı semtte önceleri genellikle Ermeni ve Gürcü yerleşimciler yaşıyordu. Günümüzde ise Bomonti denince akla ilk olarak eski üretim tesislerinden ve fabrikalardan dönüştürülen alımlı mekanlar geliyor. İlçenin hayli merkezi bir bölgesinde kurulan semt bugünlerde ayrıca kentsel dönüşüm projeleri sayesinde yepyeni bir çehreye kavuşuyor.

Bomonti’ye Şişli’nin merkezinden yürüyerek gelebilir veya otobüsleri ve taksileri kullanarak Avrupa yakasının popüler semtine konforlu bir biçimde ulaşabilirsiniz. Üstelik metrobüs hattı da Bomonti’ye hayli yakın sayılabilecek bir noktadan geçiyor. Kadıköy, Zincirlikuyu veya Bakırköy taraflarından gelenler metrobüs sayesinde trafikte beklemeden hızlıca seyahat edebilirler. Bomonti ve civarında pek çok otel, spor merkezi ve mağaza yer alıyor. Özellikle Şişli’nin merkezine geldiğinizde neredeyse sayısız seçenekle karşılaşmanız muhtemel.  

Bomonti ve civarının son yıllarda popüler hale gelmesiyle birlikte semtteki lüks otellerin sayısı gitgide artıyor. Genellikle iş dünyasının beklenti ve ihtiyaçlarına uygun olarak dizayn edilen Bomonti otellerinde yüzlerce kişilik konferans salonları, SPA merkezi, toplantı odaları, kuru temizleme, park yeri, kapalı ve açık yüzme havuzu, ücretsiz internet ve otopark gibi olanaklar misafirleri bekliyor. İstanbul Havalimanı’na indiğinizde taksi veya otel servisleriyle semte yaklaşık 1 saat içinde gelebilir, otelinize yerleşebilirsiniz. Havalimanından otobüs aktarması ise biraz uzun süreli ancak kuşkusuz daha ucuz bir ulaşım opsiyonu olarak değerlendirilebilir.