Bolivya Otelleri Ara

En uygun Bolivya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bolivya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bolivya Hakkında

Bolivya renkli bir Güney Amerika ülkesi. Resmi başkenti Sucre, idari başkenti La Paz olmak üzere ülkenin iki başkenti bulunuyor. Cochabamba, Santa Cruz ve Potosi ise diğer önemli şehirleri. Uzun zaman İspanya işgâli altında kalan ülkede yaygın olarak İspanyolca konuşuluyor. Ülkede çok zengin lityum rezervleri ve doğalgaz kaynakları bulunmasına rağmen sürekli değişen devlet idaresinin getirdiği siyasal istikrarsızlıklar nedeniyle bu zenginlikler ülke ekonomisine dâhil edilemiyor. Sonuç olarak Bolivya günümüzde Güney Amerika’nın en fakir ülkeleri arasında yer alıyor.

Ülkenin alçak düzlüklerine karşın rakımı çok yüksek bölgeleri de bulunuyor. Bu yüksek yaylalarda hava oldukça soğukken alçak kesimlerde bunaltıcı sıcaklar yaşanabiliyor. Yağışın az olduğu mayıs – eylül dönemi ziyaret için en uygun zaman dilimi. Şubat, ağustos ve mayıs aylarında her yıl çeşitli festivaller düzenleniyor. Bolivya’ya giden ziyaretçilere bembeyaz geniş tuz düzlüklerini ve Aymara kalıntılarını mutlaka görmeleri tavsiye ediliyor.

La Paz’da bulunan cadı pazarı da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Bu pazarda kara kazanlardan, cadı süpürgesine kadar birçok ilginç şey bulabilirsiniz. Ayrıca büyüler satın alabilir, oldukça lezzetli olan kurbağa bacaklarından yiyebilirsiniz. Bolivya mutfağı daha çok patates ve et ağırlıklı bir yemek kültürüne sahip. Geziniz sırasında çok sayıda lama görebilirsiniz.

Ülkede koka bitkisi yaygın olarak yetişiyor. Yerel halk arasında bu bitkinin yapraklarını çiğneme alışkanlığı çok yaygın. Birçok Güney Amerika ülkesinde olduğu gibi Bolivya’da da güvenlik konusunda dikkatli olmalısınız. Özellikle geç saatlerde ve ıssız yerlerde yalnız kalmamaya özen göstermelisiniz. Taksi kullanmak durumunda kalırsanız mutlaka kaldığınız otelden size tanıdık bir taksi ayarlamasını isteyin.

Ayrıca bulaşıcı hastalıklara yakalanmamak için seyahatinizden önce aşı olmanızda fayda var. Son derece renkli ve farklı bir kültüre sahip olan, misafirlerine güzel ve ilginç manzaralar sunan Bolivya için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilirsiniz.