5. Sayfa Bogota Otelleri Ara

En uygun Bogota otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bogota otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bogota Hakkında

Kolombiya’nın başkenti Bogota aynı zamanda yaklaşık 7 milyon kişinin yaşadığı bu ülkenin en büyük şehridir. Bogota, Ekvator’a yakın olmasına rağmen, dağlık ve yüksek bir yerde kurulduğu için hava çok sıcak değildir. Genelde 10 derece ile 20 derece arası sıcaklık görülür. Yıl boyunca yağmur yağar. Şehirde rakım da çok yüksektir. 2625 metre yükseklikle dünyanın en yüksek 3. başkentidir. Bu rakım yüksekliği özellikle spor yapanları yorar. Hatta spor karşılaşması yapacak rakip takım taraftarları, bu rakım yüksekliğini en büyük sorun olarak görürler.

Evlerde genelde kırmızı tuğla kullanıldığı için ‘Kırmızı Şehir’ olarak da adlandırılır. Bogota’da İngilizce bilen çok fazla insan bulamazsınız, şehirde İspanyolca konuşulur. Kentte İspanyol kolonilerden kalma La Candelaria Bölgesi, Bolivar Meydanı, Simon Bolivar Heykeli, çok güzel karınca figürleri olan Navinyo Sarayı, Parlamento Binası, Primada Katedrali, Palacio Justica Sarayı, Coloniyal Quarter Bölgesi gibi yerler gezilebilir.

Çikolata ve kahve kokusu şehrin her yerini sarmıştır. Bu koku çikolata ve kahve tutkunlarının büyük ihtimalle hoşuna gidecektir. Kentin en önemli müzesi Museo del Oro yani Altın Müzesi’dir. Dünyanın en geniş altın koleksiyonuna sahip müzelerinden birisidir. Bogota ve civarında hem altın hem de zümrüt madenleri vardır. Kentin yüksek tepelerinde güzel kafe restoran gibi mekanlar bulunur. Ancak bazı bölgelerinde ise suç oranı yüksektir. O yüzden turistik bölgelerde konaklayıp oraları gezmeniz tavsiye edilir. Şehir manzarasına hakim Torre Colpatria adı verilen kentin en yüksek binası da görmeniz gereken yerlerden birisidir. Buradan şehir manzarası seyredebilirsiniz.

Bogota’da çok fazla üniversite var bu yüzden kentte eğlence hayatı bir hayli hareketlidir. Zona Rosa ve Park 93 bölgeleri genelde zenginlerin yaşadığı ve eğlene mekanlarının olduğu semtlerdir. Buralarda şık gece kulüpleri bulunur. Bogota El Dorado Havalimanı şehir merkezine 10 mil uzaklıktadır. Burası yıllık 20 milyon yolcu kapasitesiyle Güney Amerika’nın en büyük havalimanlarından birisidir. Şehir merkezine taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehirde İstanbul’dan görmeye alışık olduğumuz metrobüs ulaşımı da yaygındır.

Bogota Galeri