Boğaziçi Otelleri

En uygun Boğaziçi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Boğaziçi otellerini listele.

Boğaziçi Hakkında

Boğaziçi, eski adıyla Bargilya, Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde şirin bir balıkçı köyü. Bodrum’a 30 km ve Milas’a 25 km uzaklıkta olan köy, Bodrum’un hareketli yaşantısını sevmeyenler için dört dörtlük bir yer. Bodrum’u ve çevre ilçeleri gezdikten sonra sessiz sakin ve tam kafa dinlemelik bir yer arıyorsanız, Boğaziçi’nde konaklayabilirsiniz. Boğaziçi, sayısız zeytin ağacı ile çevrili güzel bir koya sahip. Ayrıca Boğaziçi Köyü’nde bir tuz gölü de bulunuyor. Bin bir çeşit canlı hayvanı barındıran, hafif tuzlu ve acımtırak bir suyu olan bu gölün kenarında kamp yapabilirsiniz. Özellikle su kaplumbağalarının yaşadığı gölde nesli tükenmekte olan porsuk, tilki, yaban domuzu gibi hayvanlara da rastlamak mümkün. Aynı zamanda yılda tam 2 bin flamingo bu göle göç ediyor. Tam bir doğa harikası olan Boğaziçi Tuz Gölü kesinlikle görülmeye değer. Osmanlılar zamanında tuzla olarak kullanılan bu göl, o zamanın tüm tuz ihtiyacını karşılasa da günümüzde kaderine terk edilmiştir.

Boğaziçi, çevredeki yazlıkçıların, günübirlik gelen ziyaretçilerin deniz manzaralı teraslarda vakit geçirip, lezzetli deniz mahsulleri yiyebildikleri muhteşem bir yer. Bazen deniz motoruyla sadece öğlen ya da akşam yemeği için gelen ziyaretçiler de oluyor. Köy halkının nerdeyse tamamı balıkçılıkla uğraşıyor. Her yerde karşınıza çıkacak olan balık çiftliklerinde canlı balık satışı da yapılıyor. Boğaziçi restoranlarında Ege’nin nefis zeytinyağlıları ve deniz ürünlerinden yiyerek, muhteşem bir balık ziyafeti yapabilirsiniz.

Boğaziçi Köyü’nden kiralayacağınız teknelerle İassos, Güllük ve Karaburun’u da ziyaret edebilirsiniz. Bodrum-Güllük karayolunun Tuzla sapağına girip sola döndüğünüzde hemen karşınıza çıkacak olan bu şirin köye en yakın havalimanı ise Milas-Bodrum Havalimanı.

Boğaziçi Galeri

x