Bodrum Plajı Otelleri Ara

En uygun Bodrum Plajı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bodrum Plajı otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bodrum Plajı Hakkında

Bodrum Plajı, özellikle ilkbahar ve yaz döneminde Ege sahillerinin popüler tatil beldeleri arasında yerini alıyor. Yaz geldiğinde denize girmek, dinlenmek ve güneşlenmek isteyen ziyaretçilere pek çok alternatif sunan bölge, diğer zamanlarda da kısmen canlılığını sürdürüyor. Zeki Müren Sanat Müzesi, Halikarnas Mozolesi, Bodrum Kalesi, Tavşan Adası ve Bodrum Deniz Müzesi ise plajın çevresinde görülebilecek harika noktalardan bazıları. Ege kıyılarında tatil denince kuşkusuz adı muhakkak geçen yerlerden olan Bodrum, neredeyse her daim kalabalık. Ancak özellikle bayram tatilleri ile Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları en yüksek sezon olarak kabul ediliyor. Bu dönemlerde plajlar hiç olmadığı kadar kalabalıklaşıyor ve konaklama tesislerinde fiyatlar yükseliyor. Bodrum’a mis kokulu mandalinaların olgunlaşmaya başladığı sonbaharda geldiğinizde ise çok daha sakin ve keyifli bir atmosferle karşılaşabilirsiniz.

Yıl boyunca sayısız etkinliğe ev sahipliği yapan Bodrum’da özellikle yazın düzenlenen açık hava konserleri hayli revaçta. Bu etkinliklere katılarak ünlü şarkıcıların performanslarını dinleyebilir, yöresel festivallerde Ege’nin enerjik havasını soluyabilirsiniz. Bodrum Plajı ve civarı ayrıca otel ve diğer konaklama tesisleri bakımından hayli zengin. Bölgede lüksü adeta yeniden tanımlayan pek çok pahalı otel alternatifi ile daha mütevazı ve ucuz seçenekler de var. Kalacağınız oteli bütçenize uygunluğu, Bodrum’da görülebilecek turistik yerlere yakınlığı ve tesis özellikleri gibi kriterlere göre seçebilirsiniz. Bodrum Plajı otelleri arasından bazılarının Bodrum Uluslararası Havalimanı’na servis olanağı bulunuyor. Böylece özel transfer aracı veya taksiye gerek duymadan, bu araçlarla rahatça otelinize ulaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Plajı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Temmuz 224,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.