Bloubergstrand Otelleri Ara

En uygun Bloubergstrand otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bloubergstrand otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bloubergstrand Hakkında

Cape Town’ın şehir merkezinden 15 kilometre uzaklıktaki Bloubergstrand, “mavi dağ sahili” anlamına gelen adıyla güzel bir banliyödür. Bu ismi yakınlarındaki Blaauwberg dağından almıştır.

Dünyanın en iyi kitesurf merkezi olarak ünlendiğinden, meraklıları için bir çekim merkezi haline gelen Bloubergstrand’ın, Atlantik Okyanusu üzerindeki uzun beyaz kumlu plajlarında güzel zaman geçirebilirsiniz. Big Bay ve Little Bay plajları, dünyanın dört bir yanından gelen hevesli seyirciler ve sörfçüler ile hayat doludur. Yıllık yarışmaların da düzenlendiği, Masa Dağı’nın manzarası eşliğinde iyi zaman geçirebileceğiniz aile dostu plajlardır. Bloubergstrand Plajı ise kayalardan oyulmuş doğal havuzları ile yüzmek ve güneşlenmek için harika bir yerdir. Plaj voleybolu oynamak için hazırlanan alanı kullanmak isterseniz, tedarikli gelmelisiniz.

Güney Afrika Parfüm Müzesi’nde, kıymetli parfümlerin bir araya geldiği, kapsamlı koleksiyonu inceleyebilirsiniz. Ayrıca farklı sergileri ve atölyeleri de deneyimleyebileceğiniz müzede ailecek çok eğlenebilirsiniz. Sanccob Western Cape (Penguen Rehabilitasyon Merkezi) doğada zarar görmüş penguenleri rehabilite eden bir merkez. Burada bütün gün penguenlerle birlikte zaman geçirebilir, besleme seanslarına katılabilirsiniz. 

Malezya ve Avrupa mutfaklarının etkisiyle şekillenen Cape Town mutfağına ait yerel lezzetleri bulacağınız, deniz ürünleri, sebze ve meyvelerin ön planda olduğu Bloubergstrand’da, yeme içme için hatırı sayılır bir bütçe ayırmanız gerekebilir.

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Bloubergstrand’a; yağışların daha az görüldüğü, Kasım ve Şubat ayları arasında seyahat etmeniz faydalı olacaktır.