Birleşik Arap Emirlikleri Otelleri Ara

En uygun Birleşik Arap Emirlikleri otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Birleşik Arap Emirlikleri otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Birleşik Arap Emirlikleri Hakkında

Kısaca BAE olarak da anılan Birleşik Arap Emirlikleri, son yıllarda petrol ve turizm gelirleriyle canlanan ekonomisi, her geçen gün bir yenisi eklenen gökdelenleri ve gitgide hareketlenen kültürel yaşamıyla Ortadoğu’nun en hızlı yükselen yıldızlarından biri.

Bölgede petrol bulunmadan önce sakin ve kendi halinde bir Arap ülkesi iken petrolün etkisiyle hızla gelişen Birleşik Arap Emirlikleri bugün dünyanın en yüksek yapılarına ve en önemli bazı organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Ülke, çöllerle çevrili olsa da deniz kıyısında yer alan başkent Abu Dabi ve Dubai gibi şehirler gösterişli parklar ve yeşil alanlarla çevrili. Dünyanın en yüksek gökdeleni Burç Halife (Burj Khalifa) ise ülkenin en hızlı gelişen merkezlerinden Dubai’de yükseliyor.

Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda konumlanan ülkenin sınır komşuları Suudi Arabistan ve Umman. Farklı emirliklerden oluşan Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gelişmiş kentleri ise Burj Al Arab gibi dünyaca ünlü otellerin de bulunduğu Dubai ile en az onun kadar göz kamaştırıcı plajlara ve yapılara sahip başkent Abu Dabi. Ülkede resmi dil Arapça olsa da yabancı nüfusun da etkisiyle İngilizce eğitimde ve günlük yaşamda yoğun olarak kullanılıyor. Yine başta Dubai ve Abu Dabi olmak üzere ülkenin kıyı kentleri yıl boyunca sıcak havanın keyfini çıkararak deniz ve güneş tatili yapmak isteyenlerle doluyor.

Ülkenin en çok turist çeken kentlerinden Dubai kıyılarında yapay olarak oluşturulan Palmiye Adaları da bu konuda dünyanın sayılı örneklerinden biri. Üzerinde oteller, konutlar, sağlık ve spor merkezleri ile alışveriş alanları bulunan adalar şehre gelen ziyaretçiler tarafından da en fazla ilgi gören yerlerden biri. Başta Dubai olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nin birçok kentinde safari ve develerle gezinti gibi çölde gerçekleşen farklı aktivite seçenekleri de var.

Ülkenin en gelişmiş sanayi kolları ise petrol ve doğal gaz ile inci, alüminyum, balık ürünleri ve hurma. Birleşik Arap Emirlikleri aynı zamanda tam bir alışveriş cenneti. Özellikle cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi elektronik ürünler ülkeye gelen turistlerin en fazla ilgi gösterdikleri ürünler arasında. Dubai Uluslararası Havalimanı’nda bulunan duty free mağazası ise hem genişliği hem de zengin ürün çeşitleriyle bu alanda dünyanın en büyüklerinden biri.

Dubai Uluslararası Havalimanı aynı zamanda dünyanın en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarından biri. Dubai’ye ve başkent Abu Dabi’ye İstanbul ile Avrupa, Asya ve Afrika’nın önemli merkezlerinden direkt seferlerle ulaşmak mümkün. Türkiye ve Avrupa’da soğuk kış günleri yaşanırken güneşin ve sıcak havanın keyfini yaşamak isterseniz rotanızı Birleşik Arap Emirlikleri’ne çevirebilirsiniz.

Göz alıcı plajlar ve dev alışveriş merkezlerinin yanı sıra dünyanın en yüksek gökdelenlerinden çevreyi izleyebileceğiniz Dubai ve en az onun kadar göz kamaştırıcı başkent Abu Dabi gibi Birleşik Arap Emirlikleri’nin birçok noktasına uçak biletinizi Enuygun.com’dan kolayca alabilir, tam bir deniz, kum, güneş ve alışveriş cenneti olan ülkenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.