Biga Otelleri Ara

En uygun Biga otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Biga otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Biga Hakkında

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden biri olan Biga, tarım alanlarının yanı sıra antik dönemlerden kalan tarihi yerleri ve mesire alanlarıyla çok şirin bir ilçe. Biga aynı zamanda harika yürüyüş parkurlarına da sahip ve el değmemiş doğa güzellikleri arasında burada saatlerce yürüyebilirsiniz. Yorulduğunuzda ise Biga’nın ünlü kaplıcalarının şifalı sularında rahatlayabilirsiniz. Biga’da ilk önce görülmesi gereken yer Priapos Antik Kenti. M.Ö. 5. yüzyılda şarapçılık merkezi olarak ünlü olan bu antik kent, altı kalesi ve devasa surlarının kalıntılarıyla ilgi çekiyor. Büyük İskender'in en önemli savaşlarından birinin gerçekleştiği M.Ö. 334 yılına ait Granikos Savaş Alanı da dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekiyor. Biga’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Bigadiç Kalesi. Bizanslılar tarafından 11. yüzyılda inşa edilen kaleden günümüze sadece surlar kalmış durumda.

Biga merkezi de tarihi bakımdan çok zengin. Ulu Cami, 500 yıldır ayakta ve Biga’nın en eski camisi olarak görülmeye değer. 1911 yılı yapımı Çarşı Camii ve yine aynı dönemde yapılan 12 etkileyici kubbeli Büyük Şadırvan da Biga’nın en çok turist çeken yerleri arasında. Biga sokaklarında göreceğiniz muhteşem bir mimari örneklerinden olan, 1800’lü yıllarda yapılan ve günümüzde Çanakkale otelleri arasında yerini alan Mehmet Rüştü Bey Konağı ve 2009’da restore edildikten sonra Kent Müzesi olarak hizmet veren Halimbey Konağı da mutlaka görülmesi gereken yerler.

Karabiga ve Kemer Halk Plajı, Biga’da denizin keyfini çıkarabileceğiniz en önemli alanlar. Ayrıca Nilüfer Gölü de her mevsim sunduğu muhteşem manzaralarıyla doğa severlerin çok ilgisini çekiyor.