2. Sayfa Bialka Tatrzanska Otelleri Ara

En uygun Bialka Tatrzanska otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bialka Tatrzanska otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bialka Tatrzanska Hakkında

Polonya’nın güneyinde yer alan Bialka Tatrzanska, Slovakya sınırına da oldukça yakın konumda. Kasabanın en yüksek noktası deniz seviyesinden 735 metre yükseklikteki Kaniowka ve kendi gibi turistik bir kasaba olan Zakopane’ye 20 kilometre uzaklıkta.

17. yüzyılda kurulan, 1918’e kadar da Polonya-Macaristan sınır kasabası olarak kullanılan Bialka Tatrzanska, günümüzde hem ülkenin hem de kıtanın en popüler kayak ve ekstrem spor cennetlerinden biri. Beldede kar ekimden mayıs ayına kadar yerden kalkmıyor. Bu dönemlerde kar motosikletiyle yapılan keşiflerden de en az kayak ve snowboard kadar keyif alıyorsunuz. Karın eridiği bahar ve yaz mevsimlerinde ise dağ bisikletiyle yamaçları dolaşarak ya da trekking yaparak doğanın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Beldenin nüfusu özellikle kış mevsiminde Polonya’dan ve komşu ülkelerden gelen turistlerle kat kat artıyor. Kasabada Bialka Nehri kenarında bulunan ve defalarca Polonya’nın en iyi kayak merkezi seçilen Kaniowka, Kotelnica ile Bania adında üç kayak merkezi bulunuyor. Kayak ve snowboard için 18 kilometreyi geçen yamaçların, çok sayıda teleferik ve 19 asansörle birbirine bağlanan merkezlerin arasında kayak sonrası rahatlatan modern jeotermal havuzlarının olduğu bir spa bulunuyor. Yaklaşık 2500 metre yerin altından çıkan, 72 derece sıcaklıktaki su kaynaklarıyla bilinen Terma Bialka tesislerinde kapalı ve açık yüzme havuzlarıyla birlikte, kaydıraklar, yapay şelaleler, restoranlar, barlar gibi geniş bir kompleksle karşılaşıyorsunuz. Dilerseniz çocuklarınızla birlikte eğlence, dilerseniz sessiz bir dinlence sunan farklı bölümleriyle hem aqua park, hem de sakin spa konforunu yaşayabiliyorsunuz.  Beldenin tepeleri yamaç paraşütçülerinin gözdesi olup gökyüzünden süzülen paraşüt manzaralarına da sık sık tanık oluyorsunuz.

Bialka Tatrzanska kış sporları kadar ilginç anıtlarıyla da tanınıyor. Geçmişi kasabanın kurulduğu 1700’lü yıllara kadar uzanan Barok tarzdaki Apostles Kilisesi beldenin en önemli yapısı. Bialka Tatrzanska’ya en yakın uluslararası uçuşlara sahip havaalanı 80 kilometre mesafedeki Krakow’da bulunan John Paul II Uluslararası Havaalanı. Havalimanından beldeye otobüs, taksi, uber kullanarak veya araç kiralayarak ulaşabiliyorsunuz.