3. Sayfa Beylikdüzü Otelleri Ara

En uygun Beylikdüzü otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beylikdüzü otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beylikdüzü Hakkında

Avrupa yakasında yer alan Beylikdüzü, planlı kentleşme kapsamında geniş caddeleri, toplu konut projeleri, alışveriş merkezleri ile İstanbul'un en kozmopolit ilçelerinden biridir.

M.Ö 7. yüzyıla kadar adreslenen tarihiyle oldukça eski bir yerleşim bölgesi olan Beylikdüzü; tarihte Garden ya da Kavaklı isimleriyle anılıyor. Beylikdüzü’nde tarihi noktalardan turunuza başlamak isterseniz, ilk durağınız Sultan Süleyman Kervansarayı olabilir. Kurşunlu Han olarak da bilinen Kervansaray, Büyükçekmece Menzil Külliyesi’nin önemli yapıtlarındandır. Osmanlı mimarisinin en nadide örneklerinden olan yapıyı gezebilir, bahçesinde dinlenebilirsiniz. Hemen yakınlarında Kültür Park olarak 1998 yılında yapılan, Büyükçekmece Menzil Külliyesi restorasyonu ve çevre düzenlemesini içeren parkı da gezebilirsiniz. Beylikdüzü’nün simgesi haline gelen Mimar Sinan’ın Büyükçekmece Köprüsü’nü görebileceğiniz bölgede gezinebilir, fotoğraflar çekebilirsiniz. Denize nazır, ahşap bir köşk olan Enver Paşa’nın yazlık köşk olarak kullandığı yapı, Beylikdüzü’nde görülmesi gereken yerler arasındadır.

Beylikdüzü’nde deniz havası almak, sahil kenarında gezinmek isterseniz, Büyükçekmece Kordon Boyu’nda takılabilirsiniz. Şehir ile iç içe olmasına rağmen hala denize girilebilir sahiller ararsanız, Beylikdüzü Gürpınar Sahili Halk Plajı, Albatros Sahili, Mimar Sinan Sahili’ni tercih edebilirsiniz. Kamp ve deniz tatili içinse kısa bir sürüşle ulaşabileceğiniz Kumburgaz, Kamiloba, Ağar Kamping gibi noktaları tercih edebilirsiniz. Yerel ve uluslararası fuarcılık alanında hizmet veren  TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nin programını takip ederek, önemli fuar ve etkinliklere katılabilirsiniz. Bu kongre merkezine ev sahipliği yapması nedeniyle Beylikdüzü'nde bulunan İstanbul otelleri, sıklıkla fuar ve etkinlik amacıyla seyahat eden misafirleri ağırlıyor. 

Beylikdüzü’nde eğlence, alışveriş ve yemek denince birçok alternatif sahibi olacağınız alıveriş merkezleri başta gelir. Perla Vista AVM, Beylicium Alışveriş Merkezi, Dart Beylikdüzü, İstanbul Outlet Park, Beylikdüzü Migros AVM, White Corner AVM, Sürmen Center, Paradise AVM, Marmara park gibi alışveriş merkezlerinden herhangi birini tercih ederek, sevdiklerinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Beylikdüzü Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 96,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Beylikdüzü Sıkça Sorulan Sorular

Beylikdüzü’nde bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Beylikdüzü’ndeki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Europark Hotel, Kaya İstanbul Fair & Convention Hotel ve Tüyap Palas Hotel bulunuyor.

Beylikdüzü’nde bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Beylikdüzü’ndeki popüler ucuz oteller içerisinde Beyhouse Konaklama, Beylife Suit Otel ve N Suites bulunuyor.