Beykoz Otelleri Ara

En uygun Beykoz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beykoz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beykoz Hakkında

Kocaeli Yarımadası’nın batısında yer alan Beykoz, İstanbul’un Anadolu tarafında bulunan tarihi semtlerinden biri. Çekmeköy, Şile, Üsküdar ve Ümraniye ile komşu olan Beykoz’un İstanbul Boğazı ve Karadeniz’e de kıyısı bulunuyor. Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı, İshak Ağa Çeşmesi ve Küçüksu Kasrı gibi birbirinden güzel pek çok tarihi eseri barındıran ilçenin çevresi geniş ormanlarla kaplı. Geçmişten günümüze yeşille ve doğayla bağını daima koruyan Beykoz’a adımınızı atar atmaz kendinizi çok başka bir dünyadaymış gibi hissedeceksiniz.  

Karadeniz’in kıyısında yer almasına rağmen Beykoz’un tamamen Karadeniz ikliminin etkisinde olduğunu söylemek pek mümkün değil. Ziyaretçiler tarafından ‘’İstanbul Boğazı’nın incisi’’ olarak anılan ilçede daha çok geçiş iklimi etkisini hissettiriyor. İlk yerleşimlerin milattan önce 700’lü yıllarda başladığı tahmin edilen Beykoz’un günümüzdeki nüfusu 250 bine yaklaşıyor. İlçe daha çok doğayla iç içe olmak ve şehrin gürültüsünden uzak, huzurlu atmosferde yaşamını sürdürmek isteyenler tarafından tercih ediliyor.  

Beykoz’da gezerken Kanlıca’da semtin meşhur yoğurdunu tadabilir, adını eskiden burada yaşayan Polonyalı göçmenlerden alan Polonezköy’de doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Paşabahçe, Çubuklu ve Andoluhisarı, İstanbul Boğazı kıyısında inşa edilen eski yalılar sayesinde tarihi dokuyu derinlemesine hissedeceğiniz yerlerin başında geliyor. Beykoz’da hem doğanın içinde hem de İstanbul Boğazı manzaralı oteller mevcut. Eğer tercihiniz Boğaz’ın kıyısındakiler olursa, biraz daha pahalıya konaklayacağınızı bilmenizde yarar var. Polonezköy otellerini ise ormanla baş başa kalabileceğiniz alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz.  

Beykoz Semtleri