Beyaz Rusya Otelleri Ara

En uygun Beyaz Rusya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beyaz Rusya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beyaz Rusya Hakkında

Eski bir SSCB ülkesi olan Beyaz Rusya, diğer adıyla Belarus, Kuzey Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri. Beyaz Rusya, ürettiği makine, tekstil, kimyasal ve metal ürünlerinin büyük çoğunluğunu başta Rusya olmak üzere Avrupa’ya ihraç ederek ekonomik gelişimini sürdürüyor. Sanayileşmeye büyük önem veren ülkenin nüfusu, büyük oranda Beyaz Ruslar, Polonyalılar, Ukraynalılar ve Ruslardan oluşuyor.

Avrupa Birliği ve Rusya arasında stratejik bir konumda bulunan Beyaz Rusya’nın sınır komşuları, Polonya, Litvanya, Letonya, Rusya ve Ukrayna. Neredeyse tüm yıl karla kaplı olan ve yer yer kar kalınlığının 30 santimlere ulaştığı ülke, nispeten kutuplara yakın sayılabilecek bir konumda olduğu için en az üç ay boyunca sıcaklıklar eksi değerlerin altında ölçülüyor. Nisan ile ekim ayları arasında yoğun yağmur etkisinde kalan Beyaz Rusya’da en yüksek sıcaklık değeri ise temmuz ayında 18 derece dolaylarında yaşanıyor.

Sadece Beyaz Rusya’nın değil Avrupa’nın da görülmesi gereken şehirlerinin başında gelen Minsk, başkent olmanın da etkisiyle harika yapılara ev sahipliği yapıyor. Ülkenin sanayisinin merkezi konumunda bulunan Gomel şehri, sarayları, katedralleri ve müzeleri ile göz kamaştırıyor. Vitebsk ise kültürel etkinliklerin ve eğlencenin yaşandığı şehir olarak biliniyor.

Her yıl temmuz ayında Vitebsk’te düzenlenen ve tüm Slav ülkelerince önemi kabul edilen Slavianski Bazaar Sanat ve Müzik Festivali, diğer ülkelerden gelen şarkıcıların kendi dillerinde söyledikleri eserlerle yarışmalara ev sahipliği yapıyor. Bu festival, tüm bölgeden gelen müzik severlerin katılımıyla ve büyük bir coşkuyla gerçekleşiyor. Ülkedeki diğer önemli etkinlikleri ise Minsk Uluslararası Film Festivali ve Navinki Uluslararası Performans Festivali olarak sayabiliriz.

Domuz etinin çokça tüketildiği Beyaz Rusya’da, içerisinde et bulunan bir yemek sipariş etmeden önce domuz eti olup olmadığını teyit etmenizde yarar var. Kendine has bir lezzet olan ve pancar kökünden yapılan borç çorbası ve machanka etli yemeği tadılması gereken yemeklerden. Ayrıca Beyaz Rusya’nın kendi üretimi olan alkolsüz malt içeceği kvas da denemelisiniz.

İki ülke arasında yapılan anlaşma gereği Türk vatandaşlarının otuz güne kadar vizesiz olarak ziyaret edebileceği Beyaz Rusya’yı görmek istiyorsanız, en uygun uçak biletlerini Enuygun.com’dan inceleyebilirsiniz.

Beyaz Rusya Semtleri