Bergerac Otelleri Ara

En uygun Bergerac otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bergerac otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bergerac Hakkında

Fransa'nın güneybatısına konumlanan Bergerac, Akitanya Bölgesi’ne bağlı olan Dordogne tarafında yer alır. Kent genelinde tarım alanları oldukça yaygınlık gösterir. Bahar ve kış aylarının diğer aylara göre daha soğuk yaşandığı şehir merkezinde yıllık yağış miktarı; 865 mm dolaylarındadır. Sıcaklık ise yıllık 15 ile 25 derece arasında seyreder.

Musée Du Vin Et De La Batellerie, Tobacco Museum, La Galerie De Mona, Chateau De Bridoire ve Eglise Notre-Dame tarihi dokuları nedeniyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken, farklı mekânlar içerisinde yer alır. Bu alanları ziyaret ederek şehir yaşamının yıllar içerisinde nasıl geliştiğinin farkına varabilirsiniz. Ayrıca her yıl mayıs ayında düzenlenen Jazz Pourpre Périgord Festivali’ne katılabilir ve çeşitli sanatsal aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Fransa’nın lezzetlerinin hüküm sürdüğü Bergerac mutfağında, işletmeler tarafından kişiye birçok seçenek sunulur. Asya ve Doğu Avrupa mutfaklarından esintilerin de görüldüğü şehir mutfağında soslu etler ve iyice pişirilmiş sebzeler sıklıkla tüketilir. Bordeaux’ta üretilen şaraplara Bergerac şehrinde de rastlamak mümkün. Şehir de gece hayatının etkileri yoğun olarak hissedilir. Şehri ziyarete gelen turistler için düzenlenen birçok aktivite gece kulüpleri ve barlarda kişilere sunulur. Bergerac genelinde alışveriş olanağı bulabileceğiniz birçok cadde bulunur. Bu caddelerde Dünya markalarına veya yerel ürünlere rahatlıkla ulaşabilir ya da hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Fransa’nın önemli şehirlerinden biri olan Bergerac’a ulaşımda Roumaniere Havalimanı oldukça önemli bir konuma sahip.