Benin Otelleri Ara

En uygun Benin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Benin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Benin Hakkında

Uzun yıllar Fransa sömürgesi olarak varlığını devam ettirdikten sonra 1960 yılında bağımsızlığına kavuşan Benin, cumhuriyetle yönetilen bir Batı Afrika ülkesi. Sömürge yıllarından kalma bir alışkanlıkla ülkede hâlâ Fransız mutfağı hâkim ve resmi dil Fransızca. Ülke ekonomisinin bel kemiğini tarımsal faaliyetler oluşturuyor.

Benin’in başkenti Porto Novo; finans ve kültür merkezi olan en büyük şehri ise Cotonou. Ülke genelinde iklim şartları oldukça değişkenlik gösteriyor. Yıl boyunca sıcaklık ortalama 25 derece ancak belli bölgelerde gece ve gündüz sıcaklık farkı çok yüksek olabiliyor. Kasım ve şubat ayları arasındaki süre yağışsız bir dönem olduğundan ziyaret için daha çok bu aylar tercih ediliyor. Bu zaman dilimine denk gelen ocak ayında Porto Nevo’da müzik, yemek ve dans temalı bir festival düzenleniyor. Ayrıca Ouidah şehrinde de Woodoo Günü kutlanıyor.

Okyanusa kıyısı olan Benin’de balıkçılık oldukça yaygın ve şehir deniz mahsulleri konusunda hayli gelişmiş bir mutfağa sahip. Fasulye, pilav ve tavuk da çok tüketilen yiyeceklerden. Ancak yemeğinizi mutlaka güvenilir yerlerden, taze ve iyi pişmiş olarak yemelisiniz. Ülke genelinde musluk suyu kesinlikle içmemelisiniz.

Adeta bir açıkhava müzesi olan Abomey Antik Kenti, Bolivya’ya gidenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerin başında geliyor. Cotonou Katedarli, Ancien Pont Köprüsü ile okyanus ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Fidiasse Plajı da görülmesi tavsiye edilen yerlerden. Dantokpa Market’te ise renkli ve yöresel birçok anı eşyası ile hediyelik eşya alternatifi bulabilirsiniz. Safari turlarına katılıp başta filler olmak üzere çok sayıda özel hayvanı yakında görme şansı yakalayabilirsiniz.

Palmiye ağacının özsuyundan üretilen palmiye şarabını ise mutlaka denemelisiniz. Bolca hurma, Hindistan cevizi ve yer fıstığı yiyebileceğiniz; dönüşte mutlaka çantanızda çokça kahve olmasını isteyeceğiniz Benin’e seyahat için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.

Benin Semtleri