Beja Otelleri Ara

En uygun Beja otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beja otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beja Hakkında

Portekiz’in kuzeydoğusunda yer alan Beja, bölgenin tarihi şehirlerinden biri. Tarihi milattan öncesine dek giden şehir, Hristiyan krallıklar döneminde iyice önem kazandı. Bir süre Emevi hakimiyetinde kalan şehir, stratejik konumu sayesinde pek çok mücadeleye sahne olmuş bir yer. Şehrin adeta zaman tünelini andıran tarihi caddelerinde gezerken Rainha Dona Leonor Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Beja Bölgesel Müzesi adıyla da bilinen müze daha içeri girmeden, görkemli mimarisiyle büyülemeyi başarıyor.

Beja’da ayrıca ihtişamlı duvarlarıyla dikkatleri üzerine çeken Beja Kalesi görülmeye değer. Uzunluğu 40 metreye ulaşan duvarlar bugün de tüm  heybeti ile dimdik ayakta. Igreja de Santo Amaro ise beyaz duvarlarıyla görülmeye değer bir antik kilise. Pelourinho de Beja adıyla bilinen direk Orta Çağ’da sıkça kullanılan sergileme direklerinin tipik bir örneği. 

Eğer Beja’da geçirecek yeterli zamanınız varsa, Jorge Vieira Müzesi’ni gezebilirsiniz. Sürrealist sanatçının adıyla açılan müzede 1950 ve 1960’lı yılların meşhur eserlerinden bazılarını görme fırsatı bulabilirsiniz.

Eski şehir merkezinin güneydoğusunda bulunan Jardim Gago Coutinho e Sacadura Cabral tarihi zenginliklerin yanı sıra doğayla iç içe olmaktan keyif alanlar için adeta biçilmiş kaftan. Önceleri askeri eğitim amacıyla kullanılan bahçe artık şehir ziyaretçilerine muhteşem bir dinlenme ve keyif alanı olarak hizmet veriyor.

Beja’da etkili olan hava koşulları şehri neredeyse yılın her ayında ziyaret için uygun hale getiriyor. Bununla birlikte şehre seyahatinizi bahar ve yaz aylarına denk getirdiğinizde özellikle kent çevresini daha rahat gezebileceğinizi unutmayın.  

Şehrin Botanik Bahçesi’ne geldiğinizde ise onlarca farklı bitki türünü bir arada görebilirsiniz. Eğer bölgesel şaraplara ilginiz varsa, Beja’nın çevresinde yetiştirilen üzümlerden elde edilen şarapları tadabileceğiniz gezilere katılabilirsiniz. Üstelik kentin merkezinden bir araç kiraladığınızda rotanızı dilediğiniz gibi belirleyebilir, üzüm bağlarını ve şarap mahzenlerini gezebilirsiniz.

Yüzyıllar boyunca çok farklı kültürlerin etkisinde kalan şehrin mutfağı oldukça zengin. Beja’ya seyahat ettiğinizde yerel restoran ve kafelerde bölgeye özel nefis sosisleri tatmayı sakın ola ihmal etmeyin. Ayrıca biberiye ile tatlandırılan seçenekler Beja’da gezerken mutlaka denenmeli. Şehrin sokaklarında gezerken iştah açıcı kokuları takip ederek el yapımı çikolataların satıldığı yerlere ulaşabilirsiniz. Beja’nın meşhur çikolataları hangi mevsim olursa olsun hemen orada tatmak veya hediye olarak yanınıza almak için hiç kuşkusuz mükemmel seçeneklerden.