Behram Otelleri Ara

En uygun Behram otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Behram otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Behram Hakkında

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Behram turizm anlamında hayli gelişmiş bir köy. Behramkale adıyla da bilinen bu muhteşem yerleşim aynı zamanda Assos Antik Kenti’ne ev sahipliği yapması nedeniyle önemli. Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki adalarından Midilli’nin karşısında kurulan Behram, geçmişten günümüze pek çok arkeolojik kazının gerçekleştiği bir yer. Bölgedeki çalışmalardan elde edilen eserler şimdilerde hem antik kentte hem de Türkiye’nin farklı şehirlerindeki müzelerde sergileniyor. Geçmişte Bergamalılar, Lidyalılar, Romalılar ve Osmanlılar tarafından uzunca bir süre yönetilen bölgede gezerken kendinizi tarihin heyecan verici serüvenleri arasında bulabilirsiniz.  

Edremit Körfezi’nin kıyılarına çok yakın bir noktada kurulan Behram’da dolaşırken Assos Antik Kenti’ne muhakkak uğramalısınız. Eski tiyatro, tapınak, hamam ve lahitleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi cezbeden kenti gezdikten sonra ise nefis Ege lezzetleriyle donatılan masalarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Özellikle zeytinyağı ile şifa ve lezzet kaynağı olan mezeler ve salatalar yörede hayli meşhur. Üstelik taze otlarla aranız iyiyse, Behram gezinizin çok daha keyifli geçeceğine emin olabilirsiniz.

Behram ve yakın çevresinde gezmek için birkaç günü bulunanlar Adatepe ve Yeşilyurt gibi yakınlardaki köyleri de mutlaka gezilerine dahil etmeliler. Geleneksel mimariyi tıpkı geçmişte olduğu gibi günümüzde de koruyarak devam ettiren köylerden hediyelik eşya satın alabilir veya yöresel lezzetleri bölge halkının işlettiği küçük kafe ve restoranlarda tadabilirsiniz. Behram’da konaklayabileceğiniz tesislerin büyük bölümü genellikle az sayıda odadan meydana gelen butik tesisler. Eğer manzaralı bir odada kalmak istiyorsanız, özellikle yaz sezonu rezervasyonu için erken davranmanızda yarar var.