Bayraklı Otelleri Ara

En uygun Bayraklı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bayraklı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bayraklı Hakkında

İzmir’e bağlı Bayraklı, binlerce yıllık geçmişi sayesinde aynı zamanda şehrin en eski yerleşimlerinden. İlçe, günümüzdeki modern İzmir’in temeli kabul edilen Smyrna Antik Kenti’ne ev sahipliği yapıyor. Üstelik Bayraklı şimdilerde antik eserleriyle olmasa da modern anıtları, Saint Antoine Katolik Kilisesi gibi ibadethaneleri ve sanat galerileriyle hem yerli halkın hem de İzmir ziyaretçilerinin gözdesi. İlçenin adının kaynağıyla ilgili anlatılan çeşitli hikayeler var. Bunlardan biri ve en belki de en bilineni eskiden bölgedeki kıyılarda bayrak açarak asker toplamaya çalışan Türk korsanlarla ilgili. Ayrıca yörede savaşarak hayatını kaybeden Türk askerler ve ‘’Bayraklı’’ adı verilen aşiretle ilgili de çeşitli yorumlar var. Ancak ilçenin ismini nasıl aldığı aradan geçen uzun yıllara rağmen halen tam olarak kesinlik kazanmış değil.

İzmir Körfezi’nin kuzeydoğusunda kurulan Bayraklı’da Tantalos’un Mezarı ile Smyrna Antik Kenti ve Tepekule Höyüğü gibi tarihi ve turistik önemi hayli fazla olan yerler mevcut. Özellikle Smyrna Antik Kenti, şimdiki yapısıyla pek fazla turistik bir yer sayılmasa da şehrin modern tarihini gözler önüne sermesi sayesinde hayli önemli. Yamanlar Dağı’nın Bornova’ya doğru inen eteklerinde yer alan Tantalos’un Mezarı ise şehirdeki en eski mezarlık kalıntılarından biri.

Son yıllarda inşa edilen yeni gökdelenleriyle İzmir’de iş yaşamının merkezi haline gelen Bayraklı’da bulunan İzmir otelleri, iş amacıyla ziyaret edenleri ağırlamak konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Konak, Karşıyaka ve Bornova ile çevrelenen ilçenin 300 bini aşan nüfusu gitgide artıyor. Emek Mahallesi, Çay Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, Çiçek Mahallesi ve Adalet Mahallesi gibi mahallelerden meydana gelen ilçeye havalimanı ve otogardan ulaşmak da hayli kolay. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan direkt bineceğiniz İZBAN trenlerinden Bayraklı otobüslerine aktarma yapabilirsiniz. Metroyla belirli bir noktaya ulaştıktan sonra otobüs veya taksiyle ilçeye gelmek de diğer bir seçenek.

Önemli Noktalar