Bayan Lepas Otelleri Ara

En uygun Bayan Lepas otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bayan Lepas otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bayan Lepas Hakkında

Bayan Lepas, Malezya'da, Penang Adası'nın güneydoğu ucuna yakın bir kasabadır. 19. yüzyılda kurulan şehir; 1935 yılında inşa edilen Penang Havalimanı'ndan sonra gelişmeye başlıyor. Doğu Silikon Vadisi olarak anılan bölgesiyle çok uluslu şirketlere ev sahipliği yapan Bayan Lepas’ta doğa, tarih ve kültür meraklıları için her şey var. Bir şehir efsanesine göre, 19. yüzyılda Sumatran ailesi karaya çıktıklarında muhabbet kuşları bu adaya kaçıyor ve "Kaçan Muhabbet" anlamına gelen bu ismi alıyor. 

Dünyada, yılanların habitatı haline gelmiş tek Çin tapınağı olan Yılan Tapınağı, 1850’lerde inşa edilmiş. Çin Yeni Yılı kutlamalarının odak noktasında olan bu tapınağı, mutlaka görmelisiniz. Kek Lok Si Tapınağı da Çin Yeni Yılı’nda görmek isteyeceğiniz, Bayan Lepas’taki en geniş Çin tapınaklarından biri. Sunduğu muhteşem manzaralar ve etrafındaki restoranlar ile gününüzün tamamını geçirebileceğiniz bir yer.

Penang Savaş Müzesi, Penang Adası’nın güneydoğu ucunda Batu Maung’da yer alır. 2002 yılında müzeye dönüştürülen kale; İngiliz Ordusu'na ait sığınakları, tünelleri ve özel askeri teçhizatları ile görülmeye değer. Spa ve termal tesisleriyle de ünlü olan Bayan Lepas’ta kendinize ve sevdiklerinize bol dinlenmeli bir zaman yaratabilirsiniz.

Sebze, meyve ve taze deniz ürünlerine doyacağınız mutfağıyla Bayan Lepas’ta, ucuz sokak yemeklerinden şık restoranlara kadar geniş bir skalada lezzetli öğünler tadabilirsiniz.

Ortalama sıcaklıkların neredeyse hiç değişmediği Bayan Lepas’ta, nem ve yağmurlar seyahatinizin konforunu etkileyen faktörler arasında. Bu nedenle, en sıcak ve kuru zamanda gitmek isterseniz Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını tercih edebilirsiniz.