Bathinda Otelleri Ara

En uygun Bathinda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bathinda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bathinda Hakkında

Hindistan’ın Pencap eyaletinde yer alan ve bölgenin en eski yerleşim birimlerinden biri olan Bathinda şehri ‘Göller Kenti’ olarak da anılıyor. Şehirde yaz ve kış ayları arasında yüksek sıcaklık farkı oluyor. Yaz döneminde sıcaklık ortalama 41 derece civarında ölçülürken, kış döneminde bu rakam 1 dereceye kadar düşebiliyor. En çok yağış aldığı dönem ise temmuz ve ağustos ayları. Bathinda fazla gelişmiş olmamakla beraber tarıma dayalı bir ekonomiye sahip.

Ziyaretçilerin görmek isteyecekleri yerlerin başında Bathinda Gölü, Gül Bahçesi, Mübarek Kalesi, bir eğlence merkezi olan Chetak Park ve şehrin tarihi simgesi olan Takht Sri Damdama Sahib geliyor. Alışveriş yapmak için ise Dhobi Bazaar’ı tercih edebilirsiniz.

Alışveriş yapabileceğiniz mağazalarda ve taksilerde pazarlık yapmayı unutmayın. Bathinda yolculuğunuzdan önce özellikle sıtma ve hepatite karşı aşı olmalısınız. Şehirde kaldığınız süre boyunca şebeke suyu kullanmamaya, temiz suyla yıkanmış yiyecekler yemeye ve hijyen kurallarına dikkat etmelisiniz.