Barnaul Otelleri Ara

En uygun Barnaul otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Barnaul otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Barnaul Hakkında

Rusya Federasyonu’na bağlı idari bir bölge olan Altay Krayı’nın başkenti olan Barnaul, deniz seviyesinden 3000 metre yükseklikte bir ziraat bölgesidir. 1730’lu yıllarda zengin bir aile tarafından kurulan Barnaul, çeşitli endüstrileri, üniversitesi, sineması ve üç büyük kilisesiyle bölgenin en büyük yerleşim alanıdır. Altay Kültür - Edebiyat ve Sanat Tarihi Müzesi ve Barnaul Bölgesel Araştırmalar Müzesi, şehrin öne çıkan gezilecek yerleri arasında yer almaktadır. Barnaul ekonomisi çok çeşitli alanlara dayanır. Şehir çevresinde tekstil, kimya, traktör, lastik, dizel motor, otomobil ve uçak fabrikalarının yanı sıra dört şeker fabrikası bulunmaktadır. Alüminyum, bakır ve molibden sanayisi de gelişmiştir. Ayrıca bölgede zengin kömür yatakları da bulunmaktadır. Barnaul, farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına ilgi duyan ve Güney Sibirya’yı keşfetmek isteyen turistler için önemli bir duraktır. Barnaul Asya’nın en uzun nehirlerinden biri olan ve genişliği kimi yerde 5 km’yi bulduğu için Obi Denizi olarak da anılan, Obi Nehri’nin kıyısında kurulmuştur.

Şehirdeki önemli bir müze olan Altay Kültür - Edebiyat ve Sanat Müzesi’nde, Altay kültürüne ve sanatına ait birçok detay, Altay’ın yetiştirdiği önemli sanatçılardan ressam Roerich’e ait tablolar ve ünlü yazar Vasily Shukshin’e ait izler yer almaktadır. Şehrin bir diğer önemli müzesi olan ve iki katlı küçük bir binada hizmet veren Barnaul Bölgesel Araştırmalar Müzesi’nde de yine Altay ve Barnaul ile ilgili birçok şey sergilenmektedir.

Kentte ayrıca lezzetli yemeklerin servis edildiği lokanta ve restoranlar da bulunmaktadır. Barnaul hava ulaşımı Barnaul Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 16,5 km’lik mesafede yer almakta olup havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım mevcuttur. İstanbul – Barnaul arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az 10 saat 5 dakikadır.